Reklama

Teď, nebo nikdy! Aneb co musíte vědět, aby se vaše kariéra pohnula z místa

Existují určitá nepsaná pravidla, kterými je lepší se začít řídit spíš dříve než později. Tady je seznam deseti z nich. Nemusíte vyzkoušet všechna, ale pokud to skutečně uděláte, bude to mít na vaši kariéru nečekaný dopad.
Napsala Pavla Hlaváčová Vydáno 26. srpen 2015
Teď, nebo nikdy! Aneb co musíte vědět, aby se vaše kariéra pohnula z místa

1. Nenápadná supersíla
Headhunteři lovící na pracovním trhu ty nejlepší z nejlepších tvrdí, že všichni tihle lidé mají jednu věc společnou – přesně vědí, v čem jsou dobří. O skvělých organizačních schopnostech či nekonečné píli ale obvykle nemluví. „Jsem prostě příliš urputná,“ odpověděla na otázku, v čem je její síla, Maria Popova, autorka BrainPickings.org, jednoho z nejúspěšnějších společensko-eklektických blogů současnosti – na Facebooku má úctyhodných tři a půl milionu followerů! „Úspěšný jsem jen proto, že jsem nechtěl druhé zklamat. Měl jsem přítele, který mi věřil, a mně bylo trapné jeho naděje nesplnit,“ prohlásil Abraham Lincoln. Jinými slovy, jeden z největších amerických prezidentů všech dob se prostě chtěl zavděčit. A jaká je vaše nenápadná supersíla?

 

2. Nehruťte se z kritiky!
Hillary Clinton v jednom rozhovoru prohlásila, že nejdůležitější rada, kterou dává mladým lidem kolem sebe, je ta, aby se naučili brát kritiku vážně, a ne osobně. Vědomí, že v určitých bodech nesplňujeme očekávání druhých, je totiž jediná cesta, jak se něco naučit a vyrůst v opravdového profesionála. Naopak, když si budeme brát každé slovo k srdci, naše sebevědomí skončí v troskách. Krásně to vystihla další mocná žena Angela Merkel: „Kdybych brala opravdu vážně, co o mně kdo řekne, nevydržela bych v politice ani tři dny!“

A dalších osm bodů, které vaší kariéře jen prospějí, najdete v zářijové Marianne.

Další články

Reklama