Vyrazte za kulturou: Zahraniční hvězdy nového cirkusu v Praze

Od 29. listopadu do 3. prosince se v novém kulturním prostoru Jatka78 představí zahraniční soubory, které byste si neměli nechat ujít. Novocirkusová představení mají zvláštní sílu, jsou totiž nezapomenutelná!
Napsal Vydáno 29. listopad 2014
Vyrazte za kulturou: Zahraniční hvězdy nového cirkusu v Praze

První dva večery uvidíte speciální projekt Analog, ve kterém účinkují přední akrobati, žongléři, tanečníci a performeři z Berlína doprovázeni živou hudbou. Další tři večery na Jatkách78 pak budou patřit dánsko-francouzsko-španělské formaci Sisters, jejíž členové vystudovali novocirkusovou školu ve Stockholmu a patří k progresivní severské větvi tohoto žánru. Představení Clockwork je nabité energií a nabízí cirkusové disciplíny, které v České republice nebývají často k vidění – například čínskou tyč nebo German wheel. Inspirací se tvůrcům stal hodinový strojek a dokonalá souhra a načasování v jeho útrobách. Stejně jako kolečka strojku jsou umělci na scéně na sobě naprosto závislí, mentálně i fyzicky – tanec rukou, nohou, hlav a těl spojuje tři jedince v jediný organismus.
 
Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal nebo v pokladně divadla, která je otevřená každý hrací den 90 minut před začátkem představení.

Více informací na www.jatka78.cz

Kristýna Mazánková

Další články

Reklama