Život je příliš krátký na to, abychom... 2. část

...abychom dělali řadu pošetilých věcí, které nám nepřinášejí žádný užitek. Tak třeba...
Napsala Ivona Horváth Souralová Vydáno 06. květen 2016
Život je příliš krátký na to, abychom... 2. část

ČTĚTE TAKÉ: Život je příliš krátký na to, abychom... 1. část

6. ...abychom se stýkali s negativními lidmi
V jakémkoli smyslu negativními – lidmi, kteří nás dlouhodobě štvou, kteří mají tendenci se nad nás povyšovat, kteří nás citově vydírají nebo ničí svými výbuchy vzteku. Ti všichni stojí za zvážení, na kolik má smysl věnovat jim čas a energii
 
7. ...abychom se snažili mít pod kontrolou každou drobnost
Ať se snažíte organizovat, jak chcete, všechno a všechny mít srovanené nelze. Občas je lepší nechat věci plynout a život, aby si našel cestu sám. Koneckonců je to i cesta, jak se ze všeho nezbláznit. 
 
8. ...abychom neustále čekali na lepší zítřek
Štěstí není něco, co na nás čeká v budoucnu, a zítřek není lepší než dnešek. Jestli chcete zažít pocit spokojenosti a naplnění, můžete ho mít hned teď, i když třeba řešíte něco nepříjemného. Chce to jen se zastavit, nadechnout a začít se soustředit na přítomný okamžik a na to, jak ho co nejlépe zvládnout. 
 
9. ...abychom ho trávili tím, že se snažíme zapůsobit na ostatní
Poučka o tom, že by se každý měl snažit být především sám sebou, je možná trochu zvětralá, na druhou stranu ten, kdo to zkusil, už ví. Být sám sebou, nic nepředstírat a nesnažit se zapůsobit na ostatní přináší do života ohromnou úlevu!
 
10. ...abychom si nechávali požitky na lepší časy
Jít na masáž, až budete mít více času, a na zmrzlinu, až bude hezké počasí? A co ty krásné šaty ve skříni, které už léta čekají na vhodnou příležitost? Nebo kamarádka, kterou jste viděla naposledy před třemi lety, přesto, že jste si slíbily kafíčko minimálně každý půlrok? Proč si jimi nezlepšit den hned? 
 

Další články

Reklama