Biofarma Sasov
Doporučený

Daří se tu nejen přeštickým prasátkům! Nakoupíte tady i vyzrálé hovězí nebo čerstvou mrkev.

Napsala Marianne Bydlení Vydáno 14. srpen 2012
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Biofarma Sasov

Majitel Biofarmy Sasov Josef Sklenář si dal jako motto podnikání citát J. W. Goetha: „Vraťme se ke starému, bude to pokrok…“ V chovu prasat se tedy soustředil na původní české plemeno přeštické prase, kterému vrací jeho málem zapomenutou slávu. V komerčních závodech o nejvyšší výnos masa totiž nemůže konkurovat masným hybridům.

Přeštické prase

Skromné, otužilé, odolné vůči chorobám a stresu, prasnice jsou dobré a opatrné matky. Do 70 kg váhy je výborné na šunku, nad 70 kg rychle roste a dobře ukládá sádlo.

Přeštík je původní české plemeno černostrakatého vepře, od roku 1992 uznané jako genetický zdroj. Na Sasově si užívá i pobytu venku.

prase

O farmě

Hospodaří na cca 500 ha půdy, na pastvě chovají asi sto krav masného plemene charolais, v rodinném chovu asi sto prasnic, dvě kozy a třicet koní plemene český teplokrevník. V obchůdku nebo přes e-shop si můžete objednat biopotraviny a bioprodukty od brambor přes maso až po uzeniny bez éček.

Exkurze

Omezeně jsou možné skupinové exkurze s ochutnávkou produktů a možností nákupu ve farmářském obchůdku. Zpravidla v září tu pořádají Den otevřených vrat, kdy si můžete farmu prohlédnout zdarma včetně výkladu. Více info na www.biofarma.cz

Číst 3686 krát Naposledy změněno středa, 14 leden 2015 14:55

Další články

Reklama