8 věcí, kterými vás muž zaručeně vytočí (a vy jeho)

Určitě vás ničí také. Drobnosti, kvůli nimž se sice nikdo nerozvádí, ale kterými se doma navzájem pravidelně vytáčíte. Podle momentální nálady je buď velkoryse přejdete, anebo je tomu druhému pořádně omlátíte o hlavu.
Napsala Anna Kunešová Vydáno 09. říjen 2016
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
8 věcí, kterými vás muž zaručeně vytočí (a vy jeho)
Foto: Getty Images
 
Čím vás zaručeně vytočí muž:
 
Vezmeme to po vedlejších silnicích!
Nemálo mých kamarádek se děsí, když jedou s mužem autem a provoz povážlivě houstne. Protože pokud řídí muž, dříve nebo později se rozhodne, že objede zácpu po vedlejších cestách. Výsledek je vždy stejný: nejdřív mrmlá nad stavem okresek, pak projíždí jednu Zapadlou Lhotu za druhou, aby nakonec provoz zhoustl i tam, protože tenhle geniální nápad samozřejmě mělo víc mužů. Podtypem této mužské nesnesitelné vlastnosti je zásadní odmítání možnosti zeptat se na cestu, pokud člověk bloudí, pro nezanedbatelnou část mužské populace se to totiž rovná fatálnímu selhání. A tak raději autem projedou každou druhou ulici neznámého města, než aby se zeptali, kudy vede nejbližší cesta na výpadovku k domovu. 
 
Nevíš, kde mám peněženku? Brýle? Klíče od auta?
Jedna moje kolegyně trne pokaždé, kdykoli jí zazvoní telefon a na displeji vidí mužovo číslo. Po dvaceti letech manželství je jí totiž jasné, že zrovna něco hledá. Obvykle věci, které si někam založil sám, ale předpokládá, že jeho dobrá žena bude vědět kam. A jelikož ho po těch letech vážně dobře zná, většinou to ví, protože třeba peněženku si vždycky dává nalevo od přehrávače. Bohužel si přesně kvůli tomu může být jistá, že příště zavolá zase.
 
O nervy je to ale v momentě, kdy si muž něco založil, hledá to a ona neví, protože jde o něco atypického. Pak je on protivný a ona poněkud zhrzená, protože jí vyčítá -něco, za co ani omylem nemůže. Z podobné kategorie je i ‚muž, který neumí používat mikrovlnku a netrefí do obchodu‘ – ten vzniká coby výsledek setrvalého kuchařského servisu. Jinými slovy, takový muž vám klidně řekne, že má strašný hlad, protože od rána nic nejedl, ačkoli v ledničce je jídlo od včerejška, v mrazáku pizza a dole v domě večerka s celkem slušnou nabídkou pečiva a sýrů. 
 
Legenda o neviditelném koši na prádlo
Tohle je výrobní vada, která se dědí napříč generacemi i společenskými třídami. Je zjevně jedno, jestli je váš muž bohémský básník, přísně racionální IT technik nebo úspěšný manažer, jehož pracovní stůl je poněkud znepokojivou ukázkou pečlivého minimalismu. Všichni do jednoho nedokážou najít cestu do koupelny, ke koši na prádlo, a tak musejí svoje ponožky, trenýrky nebo košile trousit tam, kde je zrovna svlečou – podobně jako když had v přírodě svléká svou kůži. Po letech zkušeností už se to nesnažím změnit, jen se upřímně omlouvám budoucím partnerkám svých synů, protože jsem je snad naučila ledasčemu užitečnému – umějí vařit, nakupovat a snad i prát, ale prokletí ponožek a dalšího prádla odpadlého od těla poblíž postele jsem zlomit nedokázala.  
 
Já to udělám, až budu mít čas… 
Obdivovali jsme tuhle na návštěvě u známých šikovnost pána domu, který se pustil do renovace oken. Logicky začal tím, že sundal vnitřní křídla dvojitých oken, viděli jsme je opřená na chodbě. „Jo, to je naše velké rozvodové téma… už pět let,“ odtušila jeho žena s tím, že dokud cena plynu na trhu, kterým dům vytápějí, zásadně nestoupne, víc to hrotit nebude. Pravda, jednoduchými rámy dovnitř místy trochu foukalo.  Ale však on to dodělá, až bude mít čas…
 
 
Číst 4281 krát Naposledy změněno neděle, 09 říjen 2016 16:56

Další články

Reklama