Reklama

Akce na víkend: móda, řemeslný trh a prohlídka skláren

Poslední květnový víkend přímo vybízí k aktivitě. Kde to podle Marianne bude stát za to?
Napsal Vydáno 27. květen 2015
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Akce na víkend: móda, řemeslný trh a prohlídka skláren

 

1. Letní Dyzajn market v Praze
Módní akce se uskuteční 30. a 31. května v Praze na piazzetě Národního divadla. Dyzajn market je největší open-air prodejní výstava autorské tvorby v České republice. K prodeji tu bude i limitovaná kolekce výrobků Limitovka. Půjde o sto padesát designových kousků pro všechny. Chtete nalákat na jména? Tak třeba Brida představí šperky, Urban Legend oblečení, Aterlier Mate pánské doplňky, Page Underwear spodní prádlo, Péťaholka brašny a kabelky, Studio Malíská porcelán a porcelánové šperky...

 

2. V kůži skláře ve Světlé nad Sázavou
V sobotu 30. května se můžete vypravit do skláren Crystalite Bohemia ve Světlé nad Sázavou na komentované prohlídky. Návštěvníci se tak podrobně seznámí s celým výrobním procesem. A děti tu budou nadšené ze dvou cvičených psů Astora a Letinky! Historii skla v tomto regionu i v celé Evropě připomíná výstava na zdejším zámku.

 

3. Řemeslnické trhy v Turnově
Oblíbené trhy, na kterém najdete jen samé poctivé výrobky a produkty, proběhnou o víkendu v malebném Turnově. Mezi vystavujícími patří i držitelé ocenění „nositel tradice lidových řemesel" a „mistr rukodělné výroby libereckého kraje". Myšlenka pořádat v Turnově trh řemesel není nahodilá, vychází ze snahy oživit tradici, která má v regionu a samotném Turnově hluboké kořeny a která by měla centru Českého ráje vtisknout osobitý kolorit.

 

Číst 1646 krát Naposledy změněno středa, 27 květen 2015 14:45

Kristýna Mazánková

Další články

Reklama