CESTOVÁNÍ: 5 míst, která rozhodně musíte navštívit v Miláně

Milánu se často ne nadarmo přezdívá město módy. Často se ale také říká, že Milán není moc hezké město a není to ta pravá Itálie jako třeba Řím, Benátky nebo Florencie. Ano, tohle druhé největší město v Itálii ležící v kraji Lombardie je svým způsobem života i architekturou trochu jiné, právě to je na něm ale tak fascinující. A která místa tedy v Miláně rozhodně stojí za návštěvu?
Napsal Eliška Vrbová Vydáno 04. říjen 2016
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
CESTOVÁNÍ: 5 míst, která rozhodně musíte navštívit v Miláně
Piazza del Duomo
galleria vittorio emanuele ii night time
 
Kdo si z Milána neodveze fotku před katedrálou Duomo, jako by nebyl. Jelikož se jedná o pátou největší gotickou katedrálu na světě, je pohled na ni zkrátka úchvatný, ať už v ranním úsvitu nebo v noci. Když vyjdete po schodech z metra a máte tuto ohromnou katedrálu před sebou, teprve pak až uvěříte, že jste doopravdy v Miláně. V katedrále se dá navštívit nejen její interiér, ale také terasa a muzeum, ceny vstupenek se pohybují kolem 15 euro. Je však moudré si ráno přivstat, protože fronty zde dosahují obrovských rozměrů.
 
Hned vedle katedrály se nachází Galleria Vittorio Emanuelle II, což je luxusní obchodní pasáž s prosklenou střechou, kde mají své obchody módní domy jako Prada, Louis Vuitton nebo Versace. Už jen samotná procházka touto galerií stojí za to v kteroukoliv denní dobu.
 
 
Číst 5636 krát Naposledy změněno pátek, 07 říjen 2016 15:55

Další články

Reklama