FEJETON KLÁRY MANDAUSOVÉ: To zas bude starostí

Myslel jsem, že budu mít chvíli klid, jenže teď čtu, že Angelině a Bradovi to neklape. To zas bude starostí, napsal v jednom ze svých ultravtipných statusů na facebooku malíř a architekt Michael Třeštík. A měl pravdu.
Napsala Vydáno 30. září 2016
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
FEJETON KLÁRY MANDAUSOVÉ: To zas bude starostí

Konec Brangeliny. Rozpad páru snů. Pohádce zazvonil zvonec. Brad je single, letenka do Los Angeles za 169 dolarů. Novinové titulky pláčou, jakoby oznamovaly vyhlášení stanného práva, reklamní kreativci se tlučou v prsa víc než gorilí samci, jakou že to aktuálně vtipnou reklamu nevymysleli. Přitom se rozvádí dva lidi a končí jedna rodina. Stejně jako polovina sezdaných v Česku. Smutně, blbě, ubrečeně, vztekle a naštvaně. No možná z té poloviny část skřípe zuby o něco míň, ale stejně je to situace zapeklitá. Bere za své to, co mělo být navěky. Amen. Ať už se jmenujete Angelina, Lída, Marie nebo Vašek.

Jenže tyhle dva a jejich šest dětí se teď všude vidí. A my vidíme je. A možná vidíme a slyšíme nejen to, co mělo zůstat mezi těmi dvěma nebo osmi, ale i to, co o sobě vůbec nevěděli. V dobách světlých až zářivých je publicita milá kamarádka. To se vystaví tu jedno dítě, tu druhé, jak si hraje, nebo pomáhá zaběhlým pejskům, tu se pustí zpráva o tom, že se kojí nebo nekojí, tu se vystrčí nožka, tu poví, jak se doma vaří. V dobách zlých se světlo mění v tmavou špínu. Z kámošky se stává harpyje zlá.

A my čteme, mluvíme, pomlouváme, spekulujeme, rozebíráme. Jak ono to tedy vlastně bylo a je.

Stejně byla divná, hysterka vychrtlá, bláznivá, pokrytecká. Neměl to s ní lehký.

Patří mu to, neměl opouštět hodnou holku od vedle. Směj se paňáco! Tedy Rachel, tedy Jennifer…

Z dětí vychovali spratky, ani do školy je neposílali! Chůvy trápily! Do ložnice k rodičům se dobývaly! Bordeláři jsou! No toto!

...

No-jo-no.

Rozvádí se lidi, kteří se milovali. Začíná bitva o děti, o peníze, o city.

Nikdo z nás s nimi nežil. Jediné, co k tomu tedy můžeme říct je právě ono no-jo-no.

Číst 5226 krát Naposledy změněno pátek, 30 září 2016 15:10
Klára Mandausová

Klára Mandausová

Popisek

Další články

Reklama