Kde že se to natáčelo?

Sledujete film a říkáte si, to je ale krásné místo, tam by byla dovolená! A tak napjatě koukáte na titulky až do konce, v naději, že se dozvíte, kde se točilo. Často marně, filmaři se o svá zamilovaná místa neradi dělí. Pár jsme jich pro vás vypátrali.
Napsala Vydáno 14. srpen 2016
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Kde že se to natáčelo?
Hlavně v romantických filmech se to ‚ach‘ zákoutími jen hemží. Namátkou třeba takový asijský bungalov Julie Roberts z Jíst, meditovat, milovat, před pár lety jej doslova zavalili turisté toužící vidět, kde se film natáčel. Podobný osud potkal na čas třeba řecký ostrov, kde vznikal veleúspěšný muzikál Mamma Mia! nebo krajinu thajského ostrova, na kterém se před lety potuloval Leonardo DiCaprio ve filmu Pláž. Ale i Prahu, kterou si vybrali tvůrci pro Mission: Impossible. Momentálně jsou tyto lokace opět relativně klidné. Nic naplat, filmový průmysl chvátá a vyrábí stále nové a nové obdivované destinace. Vybrali jsme pro vás několik ‚filmových‘ míst, kde by se vám mohlo líbit.  
 
Léto s kovbojem
Malá Lečice, Bezdědice, Kamenický Šenov, Česko
Léto s kovbojem je důkazem toho, že nás filmaři malinko vodí za nos. Hlavní hrdinka Doubravka se sejde s kovbojem u malebného jezírka v Malé Lečici, která leží v údolí Kocáby v okrese Praze-západ, aby si za chvíli odběhla do chaty v Hradišťku a pak i na náves Bezdědic s rybníkem, do kterého ji později strčí zhrzená milenka. Všechny vsi leží v Brdech, ale pěšky by měla mezi nimi docela honičku. Romantika s kravami a kovbojem na pastvě byla vůbec z ruky, natáčelo se až v Kamenickém Šenově v severních Čechách. Všechna místa jsou ale skvělou inspirací pro výlet. 
 
Nebožtíci přejí lásce
Forio, ostrov Ischia, Itálie
Kostel Santa Maria del Soccorso, který se ve filmu objevil, Ischii když ne proslavil, tak určitě udělal známější. Jestli hledáte klid, evropskou exotiku a nevadí vám, že budete dovolenou trávit na původně sopečném ostrově kousek od Neapole a Vesuvu, vyrazte. Obzvlášť máte-li rádi rochnění v lázních. Díky vulkánu dřímajícímu pod ostrovem tu najdete přírodní sauny, horké písky a všelijaké teplé prameny. Dovolená tady je stejně povedená jako film, co se tu natáčel.
 
Mamma Mia!
ostrovy Skopelos a Skiatos, Řecko
Po roce 2008 se s nadsázkou doslova začaly kývat na moři. To pod tíhou všech, co chtěli vidět, kde že to Meryl Streep vyznávala Pierci Brosnanovi lásku. Turistů bylo tolik, že si dokonce sami na sebe začali na cestovatelských serverech stěžovat. To se nedá, takových čumilů! A že prý bílá kaplička Ahios Ioannis je tak mrňavá, že se do ní mohla Meryl sotva vejít. A vůbec nestojí v oáze klidu, nýbrž kousek od rušného parkoviště. Ale co bylo, bylo. Věci se vracejí k líné řecké pohodě. Vyzkoušejte. 
 
Želary
Múzeum kysuckej dediny, Vychylovka, Zázrivá, Slovensko
Hlavní hrdinové Joza a Eliška měli pohnutý osud, kulisy jim ale dělala krajina jako z pohádky, mimo jiné i skanzen Vychylovka v dolině Chmúra v obci Nová Bystrica, která je součástí chráněné krajinné oblasti Kysuce a krajina okolo vsi Zázrivá. Ideální místo, pokud chcete chodit a kochat se. 
 
Číst 6542 krát Naposledy změněno neděle, 14 srpen 2016 15:20
Klára Mandausová

Klára Mandausová

Popisek

Další články

Reklama