Reklama

Hurá, víkend: Co dělat, když zrovna nebudete ležet u vody

Můžete vyrazit na výlet romantickým povozem, koukat pod ruce sklářům nebo strávit den v tropech v Botanické zahradě.
Napsal Vydáno 03. červenec 2015
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Hurá, víkend: Co dělat, když zrovna nebudete ležet u vody


Výlet pro fotografy

Nedávno se otevřela šest kilometrů dlouhá Fotostezka Valachy, která vás provede fotogenickými místy v okolí hotelů Lanterna a Galik. Trasa má jedenáct zastavení, z nichž jedno je situováno k rozhledně Miloňová, doplněna infotabulemi s praktickými tipy profesionálů společnosti Nikon, kteří poradí, jak zachytit krajinu i přírodní zajímavosti co nejlépe.
www.valachy.cz

Den otevřených dveří ve sklárnách Květná
Přijďte se podívat, jak se ručně vyrábí české sklo! Crystalite Bohemia patří mezi přední české výrobce nápojového a dárkového, které exportuje do více než dvaapadesáti zemí po celém světě. V rámci mimořádného dne otevřených dveří můžete nahlédnout do dílen sklářských mistrů, brusičů a dekoratérů! Sobota 4. července od 8 do 13 hodin v areálu sklárny Květná nabídne nejen komentované exkurze, ale také bohatý doprovodný program pro malé i velké.
Kde: Em. Zahna č.p.329, 687 66 Strání-Květná

Na přívoz!
Na nově zprovozněný přívoz v Černošicích pod Kazínskou skálu se můžete vydat s dětmi kolem Berounky, na kole přes hluboké brdské lesy nebo výšlapem kolem památného dubu z doby Karla IV. K přívozu pod Kazínskou skálu se můžete s dětmi vydat příjemnou procházkou kolem řeky z Radotína. Berounské břehy skýtají nádherné výhledy na brdské lesy a navíc procházka z Radotína do Černošic kolem řeky není náročná. Hned na začátku cyklostezky se na radotínském břehu nachází biotop, přírodní koupaliště, kde se můžete v horkých dnech osvěžit venkovní koupelí. Když budete pokračovat v chůzi dalších deset minut, narazíte na říční lázně s koňským rančem a dětským hřištěm (www.ricnilazne.cz).
Více informací o výletech a vyhlídkových plavbách najdete na stránkách www.privozkazin.cz


Sukulenty v Botanické zahradě

Výstava Pichlavá historie nabídne kaktusy a sukulenty aranžované v duchu 1. republiky, a proto se můžete těšit také na garderobu i doplňky dané doby. Čekají na Vás světově známí cestovatelé a kaktusáři i ti, kteří měli kaktusářství jako svůj koníček. K takovým patří například Karel Čapek. K výstavě je připravený i zajímavý víkendový program v podobě povídání o květech v odívání 1. republiky, obuvnictví v třicátých letech, kdy budou k vidění i lodičky Adiny Mandlové, dozvíte se také, co je to vintage.
www.botanicka.cz

Číst 1717 krát Naposledy změněno pátek, 03 červenec 2015 23:34

Kristýna Mazánková

Další články

Reklama