Unikátní fotogalerie: Otec fotil svoji dceru v průběhu třiceti let

Když se v roce 1975 fotografu Jacku Radclliffovi narodilo jeho první dítě, dcera Alison, byl naprosto nadšen. Jako každý novopečený rodič se snažil zachytit co nejvíce autentických momentů, nakonec ji takto fotil přes třicet let.
Napsala Aneta Benešová Vydáno 23. listopad 2015
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Unikátní fotogalerie: Otec fotil svoji dceru v průběhu třiceti let

Od svého narození přes divokou pubertu až po současnost, více než třicet let byla Alison v hledáčku fotoaparátu svého otce. Fotografie, které zachycují její život, jsou naprosto jedinečné nejen tím, o jak časově náročný projekt se jedná, ale především svojí intimitou. Ať už se jedná o snímek zrovna narozené brečící Alison, nebo o fotografii z pubertálního období s cigaretou, výrazným make-upem a přítelem, který na první pohled vypadá jako klasický potížista.

„Úspěch celého projektu tkví především v naprosto jedinečném vztahu, který s dcerou máme. Umožnila mi být součástí mnoha okamžiků, u kterých bych za normálních okolností určitě nebyl,“ vysvětluje Jack. Všechny snímky ze série jsou černobílé, což jim dodává ještě větší autentičnost.

Pro fotografa má celý projekt obrovský význam, a to jak z profesního hlediska, tak z osobního. „Tento projekt ovlivnil celou moji následující práci, začal jsem tvořit další podobné série a stal se součástí života dalších lidí. Zároveň jsem si uvědomil, že jsem vytvořil vizuální příběh života své dcery, její metamorfózu z dítěte v ženu. Zachytil jsem spoustu extrémních momentů a u všech jsem mohl být, sice za foťákem, ale byl, proto je to mé nejcennější dílo.“

christmas button 48b80

Číst 3833 krát Naposledy změněno středa, 25 listopad 2015 15:54

Další články