Reklama

Za novým cirkusem do Trutnova: probíhá jedinečný festival Cirk-UFF!

Festival Cirk-UFF, který od 2. do 7. června rozproudí centrum Trutnova, představí výběr toho nejlepšího ze severu Evropy, ale také z české scény. Doporučujeme!
Napsal Vydáno 03. červen 2015
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Za novým cirkusem do Trutnova: probíhá jedinečný festival Cirk-UFF!

Letos do UFFa i trutnovských ulic zavítají v rámci speciální severské edice soubory ze čtyř skandinávských zemí, a to z Norska, Švédska, Finska i Dánska. Událostí bude premiéra mezinárodního projektu Cometa 45 615, představení, které je na programu Cirk-UFFU dvakrát a jinde už ho diváci neuvidí. Jeho režie se ujal Rosťa Novák a Sverre Waage z Norska. Vystoupí v něm osmnáct performerů z Cirku La Putyka, norského cirkusu Xanti řada dalších umělců z celého světa. Označení 45 615 se pak váže k datům, kdy se v Trutnově bude představení hrát. „Diváci zapomenou na to, že sedí v divadle. Bude to doslova vesmírný zážitek," říká Rosťa Novák.

Kromě toho se představí také špičkové severské soubory jako TinCanCompany z Dánska, Sirkus Aikamoinen z Finska nebo projekt s názvem Water on Mars v podání švédsko-amerického tria považovaného za nejlepší světové žongléry.

A z českých novocirkusáků? Nejen v UFFU, ale také v ulicích Trutnova a v šapitó vystoupí soubory DaeMen, Cink Cink Cirk, Amanitas nebo Squadra Sua. Festival se samozřejmě neobejde bez doprovodných akcí, tanců a koncertů, součástí páteční late night party bude koncert G-Point Hunters Matěje Rupperta a Romana Holého, na které naváže Cometa 45 615.

Vstupenky jsou v prodeji i online. www.cirkuff.cz

 

 

Číst 1230 krát Naposledy změněno středa, 03 červen 2015 12:59

Kristýna Mazánková

Další články

Reklama