Promotion

Chtěli byste se přesunout v čase do dob první republiky? Stroj času sice nemáme, zato známe české plovárny, kde to stále vypadá jako ve 30. letech minulého století.

Promotion

Nevadí vám, že reprízu Četnických humoresek vidíte už po padesáté prvé? Znáte hlášky tety Kateřiny ze Saturnina nazpaměť? A s nostalgickou slzou v oku sledujete seriál Bylo nás pět? Pokud jste alespoň dvakrát odpověděli ano, pak vítejte v klubu milovníků první republiky. Éry dvacátých a třicátých let, kterou si sice idealizujeme, ale navždy pro nás bude synonymem elegance a gentlemanství. A protože jsou s první republikou spojovány i architektonické skvosty, byla by škoda si je nepřipomenout. Vyrazte s námi na malý výlet po českých plovárnách, kde na vás dýchne prvorepublikový duch. 

MĚSTSKÉ LÁZNĚ MŠENO

Plovárna, kde se zastavil čas. I tak bychom mohli nazvat Městské lázně Mšeno nedaleko Mělníka. Návštěvníci zde obdivují nejen budovu lázní, která byla postavena ve stylu Art Deco v roce 1932, ale také nesmírný klid a okolní přírodu. Pokud se do Mšena vydáte v parný den, jistě vás potěší, že voda proudí do bazénu ze skalního pramene. Díky tomu vás příjemně osvěží a zchladí. Příjemné jsou také místní ceny. Vstupenka pro dospělého stojí 50 Kč, děti do 18 let a senioři nad 65 let zaplatí pouze 30 Kč. 

Mšeno
Také cítíte prvorepublikovou pohodu?
Zdroj: mestomseno.cz

KOUPALIŠTĚ JUREČEK V ŘÍČANECH

Plovárna Jureček po právu patří do našeho nejužšího výběru. Vždyť její krásu obdivoval i prvorepublikový herec Oldřich Nový, který si v blízkosti rybníku následně postavil chatu. A není vyloučeno, že se do tohoto místa zamilujete i vy. Pokud totiž netoužíte po luxusním koupališti s tobogány a skluzavkami, ale naopak obdivujete krásu českých rybníků, pak je Jureček správnou volbou. Při návštěvě se nezapomeňte zastavit také v místní restauraci, která je vyhlášená svými rybími specialitami. 

Jureček
Přírodní koupaliště Jureček si zamiloval i Oldřich Nový.
Zdroj: jurecek-ricany.cz

PLOVÁRNA DACHOVA U HOŘIC

Vezměte si opalovací krém, poslední číslo Marianne a slaměný klobou, a vyrazte na Koupaliště Dachova, které se původním názvem jmenovalo Sluneční lázně Dachova. Koupaliště se stylovými dřevěnými kabinami a písečnou pláží vzniklo v roce 1925 podle projektu Ing. arch. Karla Bachury. Na vodní ploše o rozloze 8000 m² si můžete nejen zaplavat, ale také skočit ze skokánku nebo se vyblbnout na tobogánu. Kromě vodních radovánek si můžete zahrát také volejbal, stolní tenis, petanque nebo fotbal. Poslední neméně důležitou aktivitou je "chytání vitamínu D", které lze provozovat z pohodlí písečné pláže. 

Dachova
Zpátky v čase.
Zdroj: tshorice.cz

TYRŠOVA PLOVÁRNA VE VYSOKÉM MÝTĚ

Retro s nádechem moderní doby zažijete v Tyršově plovárně ve Vysokém Mýtě. První sezonu si plovárna odbyla už v roce 1933 a od té doby prošla výraznou modernizací. Přesto všechno zde stále naleznete původní převlékací kabinky, které potěší všechny prvorepublikové nadšence. Milovníky sportu naopak zahřeje u srdce, že v areálu plovárny je hřiště na petanque, kurt na volejbal, hřiště na fotbálek či minigolf. Ať už do Tyršovy plovárny vyrazíte sami nebo vezmete celou rodinu, rozhodně nebudete litovat.

Vysoké Mýto
Ve Vysokém Mýtě se nudit nebudete.
Zdroj: plovarna-vm.cz

LESNÍ KOUPALIŠTĚ LIBEREC

O Lesním koupališti v Liberci bylo napsáno už mnoho. Dlouhou dobu areál z roku 1935 chátral, následně prošel revitalizací a v roce 2018 byl znovu zpřístupněn veřejnosti. Od letošního roku má koupaliště nového správce. Spolek Lesní koupaliště, za kterým stojí lidé z architektonické kanceláře Mjölk, se zavázal, že vybuduje převlékárny a toalety. Údajně by v areálu koupaliště měl vzniknout i stánek s občerstvením a veřejná sauna. Doufejme, že se všechny plány vyplní. 

ČTĚTE TAKÉ: Máme tipy na ty nejstylovější plavky letošního léta!

Titulka

Časopis Marianne si nyní můžete, bez nutnosti platit poštovné, objednat až domů. Více informací se dozvíte zde.

Promotion