Přejít k hlavnímu obsahu
PR článek

13 opravdu jednoduchých triků, kterými zvýšíte svou produktivitu

Info ikona
Cheerios

Když jsou dny kratší a dříve se stmívá, máme pocit, jako by na věci, které potřebujeme stihnout, bylo stále méně času. Proto je potřeba se k práci správně namotivovat, aby nám šla lépe od ruky. Těchto 13 až neuvěřitelně jednoduchých rad se ke zvýšení vaší produktivity bude určitě hodit.

Promotion | 4. 03. 2021

1. Jakkoliv se to zdá být nemožné, pokuste se ráno vstát hned s prvním zazvoněním budíku. Předejdete tak tomu, že usnete na pouhých devět minut, než váš budík zazvoní znovu, a narušíte si tak svůj spánkový cyklus. Budete se pak cítit mnohem probuzenější a zvýšíte si hladinu produktivity na celý den.

2. Myslete také na pár zdravých svačinek v práci, to vám pomůže si udržet dostatek energie po celý den. Zkuste např. nové cereálie Nestlé Ovesné Cheerios®, které se vyznačují kombinací vysokého obsahu celozrnné ovesné mouky a lahodné chuti. Obsahují až 91 % celozrnné ovesné mouky a jsou bohatým zdrojem vlákniny. Navíc, jsou bez palmového oleje a umělých aromat. Ideální svačinka během hektického dne v kanceláři. Vyhrajte ji níže v naší soutěži.

3. Vitamíny pomáhají! Když si ráno dáte vitamín B12, budete mít mnohem více energie. Stejně tak vitamín D vám pomůže s náladou a celkovou vnitřní pohodou obzvlášť v zimě.

4. Základem všeho je dobrý hudební podkres. Sestavte si svůj vlastní playlist, který vás „nakopne“ když budete potřebovat dokončit hodně věcí najednou. Samozřejmě je mnohem efektivnější vybrat si instrumentální hudbu, aby texty písniček neodváděly vaši pozornost.

5. Zkuste si na telefonu nastavit časomíru. Uvidíte, kolik věcí se vám podaří udělat, za deset, dvacet minut nebo půl hodiny. Pokud v sobě máte soutěživého ducha, budete se snažit nad časovačem vyhrát, a to urychlí vaši práci.

6. Vytvářejte si „to-do“ seznamy a nejlépe na každý den nový. Když si totiž budete psát seznamy delší a dlouhodobější, může se jednoduše stát, že úkoly nestihnete splnit a vlastně se vám ani moc nebude chtít, protože jich bude hodně. Zvláštní „to-do list“ na každý den je mnohem kratší a dosažení jeho konce je pak mnohem snazší.

7. Důležité je také odměňování se. Za každou hotovou položku na seznamu se tak můžete obdarovat něčím úplně jednoduchým. Třeba deset minut na Instagramu nebo čokoládový bonbón.

8. Pokud to alespoň trochu jde, odhlaste se na pár hodin z e-mailu. Když vám totiž budou chodit stále nové zprávy a úkoly, může se stát, že se k těm svým ani nedostanete.

9. Během práce zkoušejte měnit místa. Přemístěte se s počítačem do jiné místnosti, jiné kavárny, nebo do jiné části vaší kanceláře.

10. Zkuste hodinu před tím, než půjdete spát, nekoukat na žádnou obrazovku – telefon, počítač nebo televizi. Uvidíte, že se vám pak bude spát lépe.

11. Jestli máte před sebou něco, o čem víte, že bude za pět minut hotové, udělejte to hned. Vytvoříte si tak v mysli prostor pro další věci a i za škrtnutí sebemenší položky ze seznamu úkolů budete opravdu ráda.

12. Stále kontrolujete mobil, jestli vám nepřišla nová zpráva nebo upozornění? Pokud potřebujete opravdu zapracovat na něčem tak trochu únavném, dejte si telefon do režimu letadlo nebo ho zkrátka vypněte.

13. Když se vám zdá, že už je toho na vás zkrátka moc, zavřete oči, zhluboka se nadechněte a začněte znovu. Pomáhá to víc, než si myslíte.

SOUTĚŽ

Čtyři balení Cheerios a roční předplatné Marianne vyhrávají Gabriela Š., Edita S., Kateřina V., Irena S. a Žaneta P. Gratulujeme!