Přejít k hlavnímu obsahu
Móda

Blyštivá inspirace. Toto jsou nejkrásnější novinky ze světa šperků

Info ikona
Blyštivá inspirace. Toto jsou nejkrásnější novinky ze světa šperků

Počasí nám pomalu začíná naznačovat, že jaro se blíží. Ve světě módy už je jarní inspirace v plném proudu a my jsme se tentokrát zaměřili na šperky. Které novinky z oblasti třpytu, lesku, drahých kamenů a kovů nás zaujaly nejvíce?

Eliška Vrbová | 18. 02. 2021

Kdo by neznal blyštivé šperky od Swarovski. Víte, že tato světově známá značka má české kořeny a existuje už 125 let? Rozhodně však neusíná na vavřínech a stále směřuje kupředu, tentokrát s kolekcí ve spolupráci s novou a historicky první kreativní ředitelkou Swarovski Giovannou Engelbert. „Chtěla jsem prozkoumat základní geometrii křišťálu a potenciál jeho využití jako materiálu. Velkou inspirací pro mě byly první nákresy Daniela Swarovského, díky nimž jsem objevila kouzlo jeho raných vynálezů a pochopila jeho sen vytvořit něco, co svět dosud neviděl," přibližuje svoji práci designérka. 

Kolekce, jejíž jednotlivé kousky vypadají jako natrhané v „matemagické zahradě“, jak Giovanna nazývá svou inspiraci, je pestrým výběrem náhrdelníků, náušnic, prstenů, náramků a šperků na tělo, které vystavují na odiv základní, přirozené, a přesto magické vlastnosti křišťálu. Díky invenčnímu přístupu k rozměrům, výbrusu a barvě vznikla ultra nápadná, ultra expresivní a ultra univerzální kolekce, která vyzývá svět, aby prozkoumal její kreativitu, v níž se prolíná velkolepá nádhera a hravost. Jednou z tváří nové barevné kolekce se stala také modelka Adwoa Aboah.

Šperky Bulgari oslavuje svou nejlegendárnější ikonu jménem Serpenti. Tak jako se had stále neúnavně transformuje prostřednictvím svlékání své kůže, tak i římská exkluzivní klenotnická značka rozvíjí svou první a původní ikonu. Představuje ji v novém, moderním a urbanistickém pojetí. Had, kterého si značka zvolila jako svůj emblém, symbolizuje sílu, pokušení a transformaci. Poprvé se na scéně objevil na konci 40. let spolu s úspěšným uvedením hodinek Secret Serpenti osazených drahými kameny a během 60. let se začal objevovat v kolekcích šperků. 

Linie Serpenti Viper zahrnuje nepřehlédnutelné kousky, které se obtáčejí kolem těla jako mocné brnění. Zaujmou poddajnou modulární konstrukcí složenou z jednotlivých článků hadího těla pečlivě propojených pomocí kloubu. Šperky září vzácnými diamanty, které dodávají nádech exkluzivity výraznému designu, jež nabízí tři různé barevné odstíny zlata. Kolekce obsahuje široký výběr náramků, prstenů, náhrdelníků a náušnic. Náramky a prsteny mají nově dvojité obtočení z růžového a bílého zlata. Na ruku tak krásně sednou, doslova jako druhá kůže. Nechybí také nové kousky s hady, jejichž hlavy a ocasy zdobí zlaté šupiny poseté diamanty, a sladěné přívěsky a náušnice s motivem vzácného stočeného hada.

Americká  legenda Tiffany  začala rok 2021 symbolicky novinkami z kolekce T1, která v loňském roce úspěšně otevřela novou kapitolu v historii ikony jménem Tiffany T. Nový směr kolekce je oslavou grafického motivu písmene T a přináší luxusní šperky, které se snadno dají nosit každý den. Kolekce Tiffany T1 se nyní rozšiřuje o nové výraznější modely – prsteny a náramky zdobené diamanty s kulatým nebo bagetovým brusem z růžového, žlutého a bílého zlata a oblíbené modely náušnic zvětšené do velikosti XXL. Moderní styl šperků vyzařuje odvahu a nenucenou eleganci a všechny modely jsou jako dělané k tomu, aby se staly dokonalým šperkem na celý život, který nosíme jako symbol toho, čeho se nám podařilo dosáhnout.

Barvy k pomalu přicházejícímu jaru jednoduše patří a stejného názoru je i Pandora, která přichází s kolekcí nazvanou Colours. Najdete v ní prsteny, náušnice, náramky, přívěsky na náramky a přívěsky na náhrdelníky v celém spektru živých barev. Přívěsky duhových barev i elegantní solitérní prsteny s průzračnými třpytivými kameny přímo vybízejí ke spoustě nejrůznějších kombinací. Vrstvěte je a skládejte, pohrajte si s nimi a zvolte jedinečný vzhled pro každou svou náladu, den a příležitost. „Chtěli bychom vzít naše zákaznice na exkurzi do světa barev a ukázat jim, že mohou objevit celou řadu odstínů, které jsou krásně rozmanité a výjimečné, stejně jako ony samy,“ uvedli kreativní ředitelé Francesco Terzo a A. Filippo Ficarelli. Barevným šperkem oživíte každý outfit. I obyčejná kombinace modrých džínů a bílé košile dostane s masivním prstenem či náramkem úplně nový rozměr.

Pokud trendy módní výstřelky nejsou nic pro vás a raději sázíte na osvědčenou klasiku, rozhodně si svůj oblíbený šperk pro jarní dny vyberete u značky Apart. S jednoduchými zlatými náušnicemi ve tvaru kruhu nemůžete nic zkazit, skvěle budou vypadat například ke kombinaci bílého trička a barevné plisované sukně. Klasickým doplňkem může být také perlový náramek nebo jemný zlatý řetízek, který vynikne například v kombinaci s rolákem. Jestli byste ale přeci jen chtěla vyzkoušet nějakou trendy záležitost, u Apart najdete například mohutnější řetězové náramky i náhrdelníky, které skvěle doplní minimalistický outfit v béžových tónech nebo obyčejný černý top.