Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Fenomén Face Gym aneb Fitness, se kterým vaše pleť omládne

Dejte sbohem vráskám a povadlé pleti, jde se cvičit. Legíny nechte doma, zato si připravte olejíček či sérum a masážní váleček.

Markéta Vörös | 12. 02. 2021

Spojení „vyrazit do fitka“ dostalo v posledních měsících zcela nový význam. Už se netrénuje jen pevný zadek a ploché břicho, ale i kontury tváře. Pokud se vám vybavila obličejová gymnastika o pěti krocích, trend začátku milénia, případně obličejová jóga, jste na omylu. Face Gym Studia jsou vyšší dívčí. Zveme vás na exkurzi do specializovaných fit center pro obličej. 

Face Gym Studia, která úspěšně fungují v trendy velkoměstech jako Londýn a New York, nabízejí personalizovaný trénink pro obličejové svaly. Takové cvičení vám totiž nenahradí ani ten nejdražší krém na světě.  

Jak to ve Face Gym Studiu chodí?

Úplně stejně, jako byste šla do posilovny v blízkosti vašeho bydliště, do parády si vás vezme přidělená trenérka. Začíná se pečlivým zahřátím a strečinkem, ostatně ten není dobré podcenit při jakémkoli tréninku. Následně se během masáže pomocí malého „jóga míče“ uvolní z pleti stres, vyškolení estetici užívají kombinaci tradičních masážních technik a akupunktury. Potom se nanese speciální sérum, které se zapracovává radiofrekvenčním přístrojem stimulujícím produkci kolagenu a elastinu. A to je teprve začátek.

Teprve po tomto dlouhém rozjezdu se kosmetička dostane ke kardio tréninku, alfě a omeze celého ošetření. Pomocí rychlých pohybů a pleskání se podporuje tok krve v pleti a vysílá signál svalům, aby se konečně probraly. 

Mohlo by se vám líbit

Cvičení na doma: Vyzkoušejte ballet barre - balet pro každého

V době, kdy se potýkáme s omezeními, hledáme alternativy cvičení, které můžeme provozovat i doma. Co třeba zkusit ballet barre? Budete potřebovat tyč, zábradlí nebo jen obyčejnou židli. My jsme si tohle cvičení zamilovaly. Zkusíte ho s námi?
marianne.cz

To ale zdaleka není vše. Svaly v obličeji je třeba vyrýsovat stejně jako postavu. Samotné kardio je dobré na hubnutí, v případě Face Gymu například na oteklý obličej, ale my přece chceme ty dokonalé lícní kosti, jako má herečka Scarlett Johansson, že? Nyní přichází čas na nepříjemnou část ošetření. Představte si, že se vám terapeut snaží rozmasírovat zatuhlé svaly na krku. Nic příjemného. Podobné to je s obličejem. Jakmile ale tuto část přetrpíte, rozdíl uvidíte okamžitě, vaše pleť bude doslova zářit. Což je taky důvod, proč si na tento typ ošetření musejí zákaznice pár týdnů počkat, seznam čekatelek se táhne jako kolona na dálnici D1. Zajímá vás cena? Ošetření začíná v přepočtu přibližně na 1500 Kč a pohybuje se až do 6000 Kč za jedno sezení. 

Kde se vlastně trend Face Gym zrodil?

Za vším hledejte příběh. Zakladatelka Face Gym, Inge Theron, pracovala několik let jako redaktorka testující špičkové kosmetické léčby a ošetření. Po třicítce se cítila emocionálně a fyzicky vyčerpaná, což se projevilo na její pěstěné pleti, která začala vypadat katastrofálně. Inge se vydala načerpat energii do Mexika, kde se setkala s místním léčitelem. Ten jí doporučil používat speciální masáž obličeje k dosažení rovnováhy mezi tělem a duší.

Zní vám to trochu ezo, a navíc až moc jednoduše? Inge Theron není jediná, kdo propadl rýsování obličejových kontur. Joanna Czech, mezi celebritami oblíbená kosmetička navzdory jménu pocházející z Polska, je masážemi, LED terapií a zdravě zářivou pletí doslova posedlá. Do jejích rukou se pravidelně svěřují modelky jako Christy TurlingtonCandice Swanepoel nebo herečky Cate BlanchettUma Thurman.

Info ikona
Jade roller

Její tajemství? Joanna Czech poctivě sleduje trendy, ale miluje obyčejný masážní přístroj. Dobrá zpráva je, že nikdy nebyla lepší doba ke koupi. Momentálně se s masážními přístroji doslova roztrhl pytel. Můžete si pořídit jade roller nebo gua sha, vyrobené z jadeitu či růženínu, i něco, co na první pohled vypadá jako hnětačka na těsto. Ať už je tvar jakýkoli, hlavní je pravidelnost. Masáží se pleť krásně prokrvuje, hemoglobin totiž přináší více kyslíku do tkání, díky čemuž je pokožka zářivější. 

Masáž navíc pozitivně působí i na vaši mysl. Po ní budete viditelně spokojenější a šťastnější, vyplaví se totiž endorfiny, stejně jako po náročném tréninku ve fitku. Zkrátka klasika – nejdřív se nám moc cvičit nechce, ale nakonec si děkujeme, že jsme se dokopaly. Držíme palce, abyste si našly čas.

Související články

Krása
7 mýtů v péči o pleť, které je na čase vyvrátit: Zubní pasta pupínky neléčí, botox může vypadat přirozeně

7 mýtů v péči o pleť, které je na čase vyvrátit: Zubní pasta pupínky neléčí, botox může vypadat přirozeně

Krása
Nejlepší účes pro léto 2024: Vsaďte na nadčasový střih, který ženy milují už 60 let

Nejlepší účes pro léto 2024: Vsaďte na nadčasový střih, který ženy milují už 60 let

Krása
Trendy barvy laků na nehty na léto 2024: Dejte prostor fantazii a propadněte těm nejkrásnějším nehtovým stylům

Trendy barvy laků na nehty na léto 2024: Dejte prostor fantazii a propadněte těm nejkrásnějším nehtovým stylům

Krása
Nejkontroverznější kosmetické trendy roku 2024: Propadnete odbarvenému obočí nebo 3D manikúře?

Nejkontroverznější kosmetické trendy roku 2024: Propadnete odbarvenému obočí nebo 3D manikúře?