Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Inspirujte se životem psích miláčků a najděte radost i v pošmourných dnech

Zamračená obloha, covid a nulové společenské akce dělají z ledna období, které se snažíme přežít u televizních seriálů. Přitom můžeme zimní trudomyslnost obelstít! Stačí, když se inspirujeme našimi čtyřnohými kamarády.

Zkuste se podívat kolem sebe a ukažte na jednoho člověka, který má po celý leden dobrou náladu. Nikdo? A teď se rozhlédněte ještě jednou a najděte tvora, který je spokojený i během lednových plískanic? Ano, správě! Psi doopravdy znají recept na šťastný život, a dokonce nám ho několikrát denně ukazují. Je jenom naší chybou, že od psích miláčků nedokážeme „opisovat“ a nacházet radost i během všedního a zamračeného dne. Pojďme si tedy prohlédnout nejzákladnější lekce, které bychom se od psů měli ihned naučit.

Mohlo by se vám líbit

Lednové blues aneb Proč máte na začátku nového roku náladu špatnou náladu?

Těšili jste se na nový rok plný výzev, motivace a energie? Namísto toho jste ale dostali náročné první lednové dny, které vyžadují pevné nervy i několik papírových kapesníků? Vítejte na začátku nového roku, v období, kterému vládne lednové blues.
marianne.cz

1. Važte si svých spolubydlících

Je jedno, jestli bydlíte s partnerem, rodinou nebo přáteli. V lednu většina z nás cítí menší ponorku a jakmile vrzne klíč ve dveřích, vstávají nám vlasy hrůzou. Zkuste si ale vzpomenout na psy, kteří jsou ve společnosti dalších lidí šťastní. Zapomeňte na dobrovolnou izolaci za zavřenými dveřmi, a raději se obklopujte lidmi, na kterých vám záleží. A pokud vám přijde, že témat k hovoru ubývá, nezbývá nic jiného, než společně podniknout něco nového.

Vyrazte na zimní výlet po Česku, zabookujte si pokoj ve wellness hotelu nebo vyrazte na badminton. Způsobů, jak trávit s lidmi volný čas, je nespočet. Uvidíte, že společnost člověka, který je stejně naladěný jako vy, vám bude dělat dobře na duši.

2. Pestré jídlo

Ano, období svetrů způsobuje, že plácáme jedno jídlo přes druhé. Tu si dáme čokoládičku, tu sušenku, a pak jako dezert neodoláme kelímku zmrzliny, který máme ještě od léta v mrazáku. I v tomto ohledu se můžete inspirovat čtyřnohými mazlíčky, kteří s chutí hltají granule, maso nebo zeleninu. Nebojte se, rozhodně po vás nechceme, abyste si také nasypali misku granulí, bohatě postačí, když váš jídelníček bude pestrý, a především vyvážený. Tipy, jak na ideální jídelníček, naleznete v článku od nutriční terapeutky Andrey Mokrejšové.

Info ikona
Pes

3. Odpočinek nadevše

Ano, opravdu bychom si přáli spát šestnáct hodin denně jako psí miláčkové, avšak někdo na granule vydělávat musí. Přesto platí, že není na škodu, když si během odpoledne dáte alespoň dvacetiminutový oraz. Pravidelný odpočinek totiž snižuje hladinu stresového hormonu, zlepšuje paměť, a navíc vede k dobré náladě. To mimochodem vysvětluje, proč jsou psi neustále šťastní a spokojení.

4. Ven za každého počasí

Ať prší, mrholí, sněží nebo fouká, pejskové bez sebevětších výhrad vyráží na procházku nebo alespoň krátké venčení. I v tomto ohledu se můžeme inspirovat a dopřávat si pravidelné procházky přírodou. Nebojte se, nemusíte trávit ve venkovním prostředí hodiny, bohatě postačí, když každý den alespoň na dvacet minut opustíte brány domova.

Důležitá je pouze pravidelnost a vhodně zvolené oblečení, které vás nezastaví ani za nejdeštivějšího dne. Vždy si vzpomeňte na švédské přísloví a raději přihoďte vrstvu oblečení navíc.

5. Seznamte se s novými lidmi

Pokud jste majitelem čtyřnohého mazlíčka, pak jistě víte, že stačí pět minut v přírodě a pejsek má rázem nové kamarády. I když vám nedoporučujeme, abyste šli nové přátele hledat do místního parku, rozhodně není na škodu, když budete otevření, a především přívětiví ke svému okolí. Poznávání nových lidí je totiž bezesporu skvělým způsobem, jak odvrátit zimní blues, a zároveň přijít na jiné myšlenky.

Mohlo by se vám líbit

Proč nemáte rádi pondělí? Za mnohé může pondělní blues

Už během nedělního odpoledne se vám stahuje žaludek? Při popíjení víkendové kávy přemýšlíte, jaké povinnosti vás první den v novém týdnu neminou? A pondělní vstávání vám až nápadně připomíná cestu na popravu? Pokud je vám podobný scénář povědomý, pak pravděpodobně trpíte pondělím blues, špatnou náladou, která pramení „pouze“ z toho, že je pondělí.
marianne.cz

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Zábava
Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Zábava
Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?

Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?

Zábava
Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role