Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Životní styl

Jednou za život! Restaurace módních domů, ve kterých se umění střetává s gastronomií

Info ikona
Louis Vuitton

Módní kolekce sice můžou nakrmit našeho vnitřního estéta, avšak žaludek lační po opravdových delikatesách. Možná proto se čím dál tím častěji setkáme s restauracemi či bary, pod kterými je podepsán módní dům nebo slavný návrhář. Pojďme nahlédnout do těch nejkrásnějších chrámů gastronomie, ve kterých se budete cítit jako v sedmém nebi.

Promotion

Na oběd ke Guccimu, na odpolední zákusek k Louis Vuittonovi a na fish and chips k Burberry. Zatímco před několika lety jsme si „maximálně“ mohli dopřát snídani u Tiffanyho, dnes můžeme obrážet jednu designérskou restauraci za druhou. V Evropě, Americe i v Asii aktuálně nalezneme hned několik podniků, které vznikly ve spolupráci s módním domem nebo světoznámým návrhářem. 

Chanel

Francouzský módní dům Chanel je vždycky o krok napřed, a to nejen na poli módy! Svou první restauraci totiž otevřel už v roce 2004 v rámci spolupráce s francouzským šéfkuchařem Alainem Ducassem, který se pyšní třemi michelinskými hvězdami. Pokud byste chtěli restauraci s názvem Beige Alain Duccass navštívit, pak si zarezervujte letenky do Tokia. Odměnou za dlouhou cestu vám bude luxusní francouzské menu doplněné o ryze japonské ingredience. Nemusíme ani dodávat, že interiér podniku je elegantní, béžový, a především velmi chanelovský!

Prada

Co se stane, když se americký filmový režisér Wes Anderson spojí s módní značkou Prada? Pokud jste hádali, že módní reklama nebo krátký spot, pak jste byli na omylu. Wes Anderson totiž vytvořil návrh milánského Baru Luce, který vyniká pastelovými barvami a odkazuje k místní silné kavárenské tradici. „Snažil jsem se z toho udělat bar, do kterého byste chtěli chodit pětkrát týdně. Když jsem byl opravdu mladý, chtěl jsem být architektem a tato šance, kterou jsem dostal, abych předstíral, že jsem skutečný architekt, je splněná dětská fantazie,“ řekl Anderson při otvírání baru v roce 2015.

Gucci

Když v roce 1921 zakládal Guccio Gucci ve Florencii oděvní společnost Gucci pravděpodobně netušil, že o sto let později bude Gucci nejen oblíbenou módní značkou, ale také místem, které budou vyhledávat "gastroturisté". V roce 2018 totiž vznikl podnik Gucci Osteria da Massimo Bottura, pod který se podepsal michelinský šéfkuchař Bottura. Spojení jeho kuchařského umění a světoznámé značky se natolik osvědčilo, že v únoru 2020 byla otevřena další pobočka restaurace, tentokrát v Beverly Hills.

Burberry

Jíst fish and chips v luxusní restauraci? Na první pohled oxymóron, na ten druhý realita, kterou můžete zažít v londýnském Thomas's Cafe od britské módní značky Burberry. Ostatně v této kavárně je všechno britské. Kromě britského jídelního lístku, na kterém nechybí zmiňované fish and chips nebo čaj o páté, se podnik vyznačuje tím, že používá výhradně britské suroviny. Nikoho asi nepřekvapí, že interiér podniku je (chvilka napětí) také velmi britský.

Louis Vuitton

Luxusní značka Louis Vuitton se vrhla do gastronomických vod teprve v loňském roce, kdy ve svém vlajkovém obchodě v Osace otevřela první restauraci Sugalabo V a kavárnu Le Café V. Zmíněné podniky se nachází nad obchodním prostorem a vynikají venkovní terasou a dechberoucím koktejlovým barem. I když otevření obou podniků nebylo vhodně načasované, Sugalabo V i Le Café V mají potenciál se stát nejvyhledávanějšími gastro místy v Osace. 

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion