Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Přání jako objednávka! Jak pracovat se zákonem přitažlivosti?

Každý den si něco přejeme. Občas jsou to drobnosti jako volné parkovací místo v přeplněném centru města nebo krátká fronta na poště, jindy upustíme uzdu fantazii a přejeme si něco okázalého až nesplnitelného. Pravdou ale zůstává, že i na první pohled nesplnitelná přání se mohou stát skutečností. Stačí, když si osvojíte umění manifestace, tedy zákonu přitažlivosti, a zbytek necháte na vesmíru.

Racionálně smýšlející jedinci si pravděpodobně ťukají na čelo a nevěřícně kroutí očima nad slovy jako vesmír, manifestace nebo zákon přitažlivosti. Pojmy, které vypadají jako vytržené z ezoterické příručky, doopravdy můžou budit rozporuplné dojmy, a především nedůvěru. Pokud se ale celému procesu podíváme na zoubek, zjistíme, že jde o „prostou“ fyziku.

Bez fyziky to nepůjde

Zákon přitažlivosti totiž připomíná, že všechno, co je na naší planetě i mimo ni, je energie. „Neexistuje nic jiného než energie. Také hmota představuje energii. I my, lidé, sestáváme výlučně z různých druhů energií. Rovněž myšlenky, pocity, emoce, události a situace jsou různými jevovými formami energie,“ vysvětluje Pierre Franckh ve své knize Jak si správě přát a podotýká, že člověk přijímá nejrůznější vibrace, které ve svém mozku zpracovává do pevné představy. Autor tuto myšlenku následně demonstruje na příkladu s barvami, kdy uvádí, že barvy jsou ve skutečnosti vibrace různých frekvencí, ze kterých náš mozek následně vytváří to, co „vidíme“.

Pokud chceme pracovat se zákonem přitažlivosti, pak si tedy v první řadě musíme připustit, že všechno kolem nás, od lidí až po předměty, má určitou formu energie. A právě silou myšlenek dokážeme energii řídit a usměrňovat. „Každé přání je totiž energií. Ta je vyslána a chce se konkretizovat, tedy proměnit ve hmotu. Čím intenzivnější jsou vysílané myšlenky, tím mocnější je daná energie. Čím více jsou emocionálně nabity, tím více přitažlivé síly získávají,“ dodává Franckh.

Mohlo by se vám líbit

Jak si do svého života přitáhnout lásku?

Najít lásku svých snů je občas jednodušší, než byste si mysleli.
marianne.cz

Od teorie k praxi

Věřit, že kolem nás existuje energie, kterou můžeme ovládat, je prvním krokem k úspěšnému aplikování zákonu přitažlivosti. Rozhodně ale neplatí, že si dneska před usnutím „zapřejete“ nový automobil, a zítra ráno budete mít před vraty nejnovější model vaší oblíbené značky. Pokud se doopravdy rozhodnete pro aplikování zákonu přitažlivosti, pak se připravte na běh na dlouhou trať, během kterého detailně poznáte své myšlenky i způsob uvažování. Po malých krůčcích se naučíte pracovat s pozitivním pohledem na život, a především si osvojíte, jak by správné přání mělo vypadat. Tak jdeme na to?

1. Jednejte „jako by“

Většina z nás uvažuje ve stylu „co by kdyby“. Pokud ale chcete zhmotnit své přání, pak je nanejvýš důležité, abyste se chovali tak, jako kdyby se vám přání už splnilo. Jednoduše řečeno hrajte malé divadélko, prostřednictvím kterého budete vysílat pozitivní energii. Nebojte se, rozhodně nejde o žádnou přetvářku před okolním světem, naopak jde o vnitřní nastavení, které spočívá v drobných emocionálních úkonech. Například, pokud si chcete do svého života přitáhnout lásku, pak si představujte, jak s novou známostí třeba snídáte nebo usínáte. Snažte se zaměřit na to, jak byste se cítili a nechte tuto pozitivní emoci prostoupit celým vaším tělem. Podobné myšlenky opakujte každý den, dokud si jednoho dne neuvědomíte, že nesnídáte sami, nýbrž se člověkem, kterého z celého srdce milujete.

2. Zapomeňte na „ne“

U formulace přání je důležité, abyste zapomněli na všechny negace. Na malý moment vyškrtněte ze svého slovníku slova jako „ne“ či „žádný“, protože vesmír nezná zápory. „Takové přání je téměř vždy provedeno jako pravý opak našeho skutečného přání. Universum totiž z našeho objednávkového formuláře slova „ne“ a „žádný“ vymaže a naši objednávku vyřídí tak, jako kdybychom si přáli pravý opak,“ vysvětluje Pierre Franckh. Jak tedy přání správně formulovat? Namísto „nechci, být nemocný“ si říkejte „jsem zdravý“. Podobně postupujte u každého přání, které by v logické podobě mělo obsahovat zápor.

3. Čím konkrétnější, tím lepší

Někdy máme pocit, že víme, co chceme, ale jakmile se nás na to někdo zeptá, zamyšleně mlčíme. Pokud jste single, pak možná toužíte po lásce a skvělém partnerovi. Víte ale, jaké vlastnosti by skvělý partner měl mít? Snažte se svá přání konkretizovat do posledního detailu, nebojte se zaměřit na maličkosti, které na první pohled vypadají nepodstatně, ale ve skutečnosti mají důležitou funkci. V tomto konkrétním případě postupujte třeba tak, že si na papír sepíšete všechny vlastnosti, dovednosti i fyzické atributy, které by váš vysněný partner měl splňovat. Díky tomu si ujasníte, co chcete, a vyšlete do vesmíru jasně znějící objednávku.

4. Netlačte na pilu

V neposlední řadě na své přání nespěchejte. Věřte v sílu svých myšlenek, zapomeňte na nedůvěru v energii, a především se nesnažte přání jakkoliv urychlit. Dopřejte všemu dostatek času a prostoru. Pokud si svá přání budete pečlivě zapisovat, možná po čase zjistíte, že už si je můžete odškrtnout. Třeba byla doručena v jiné formě, třeba se vyplnila přesně tak, jak jste zamýšleli. Obě varianty ale dokazují, že zákon přitažlivosti funguje. 

Nikde není psáno, čemu musíte věřit, či nevěřit. Pokud jste ale na životní křižovatce, můžete zákon přitažlivosti alespoň vyzkoušet. Za zkoušku totiž doopravdy nic nedáte.

Mohlo by se vám líbit

Naučte se říkat ne! Uleví se vám

Kolikrát jste za poslední týden řekli ne?
marianne.cz

Související články

Životní styl
Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Životní styl
Top restaurace v Praze podle redakce: Láká vás opojná chuť neaopolské pizzy, nebo nezaměnitelná vůně brazilských steaků?

Top restaurace v Praze podle redakce: Láká vás opojná chuť neaopolské pizzy, nebo nezaměnitelná vůně brazilských steaků?

Životní styl
Když práce od 9 do 5 není nic pro vás: Jak se stát digitální nomádkou krok za krokem

Když práce od 9 do 5 není nic pro vás: Jak se stát digitální nomádkou krok za krokem

Životní styl
Když práce pohltí celý život: Jak zatočit s workoholismem? Jednu z metod znáte už ze školy

Když práce pohltí celý život: Jak zatočit s workoholismem? Jednu z metod znáte už ze školy