Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Krása

Vrásky na krku od koukání do telefonu. Jak jim předejít?

Info ikona
Krk

Je známý fakt, že chytré telefony nepřinesly jen pokrok, ale i spoustu problémů, jako jsou závislosti na hrách či sociálních sítích. Ale věděly jste, že se nám kvůli nim dělají i vrásky na krku? Zatočme s nimi!

Promotion
Markéta Vörös | 11. 03. 2021

Známe to asi všechny. Je ráno, ležíme v posteli a rozespale mžouráme do mobilu. Kontrolujeme e-maily, esemesky, Instagram, Messenger, WhatsApp, Twitter – dosaďte si sama. Strach, že něco propásneme, je tak silný, že zíráním do displeje trávíme denně hodiny. Jelikož při surfování na mobilu skláníme hlavu až o šedesát stupňů, nakládáme páteři váhu odpovídající sedm­advaceti kilogramům. Není divu, že večer úpíme bolestí! K tomu všemu připočítejme vrásky na krku, kterých se o pár let později budeme těžce zbavovat. Je potřeba jednat, než bude pozdě.

Tech neck – to nechcete

Dermatologové v USA mají pro tento nový fenomén název „tech neck“ – česky „technický krk“. Shodují se, že v poslední době vídají už u dvacetiletých dívek takové vrásky na krku, jaké mívají většinou ženy po padesátce. Tech neck – to zkrátka nechcete. Takže nezbývá než přistoupit k prevenci. V posteli si například můžete lehnout na bok, abyste neskláněla bradu. Během dne, kdy budete v telefonu surfovat na internetu nebo vyťukávat zprávy, zvedněte telefon až k úrovni nosu. Obrovskou službu vám udělá i pravidelné protahování krku. Sedněte si vzpřímeně, hlavu držte v prodloužení páteře a ruce zkřižte za hlavou. Otočte hlavu diagonálně (přibližně pod úhlem 60°) a s výdechem směrem dolů protáhněte. A stejně tak na opačnou stranu.

Hollywoodský trik

Zanedbávat byste neměla ani správnou kosmetickou péči. Většina žen si obličej čistí důkladně, ale krk a dekolt vynechávají. Večer před spaním aplikujte odličovací produkty i na krk a bavlněnou houbičkou je pak smyjte. Nezapomínejte ani na strany a zadní část krku. Do vaší večerní beauty rutiny můžete zařadit i pravidelnou masáž krku kamenem gua sha a alespoň jednou týdně si dopřejte výživnou zpevňující masku. Když se budete chtít hodně rozmazlit, můžete zvolit luxusní diamantovou masku na krk a dekolt 111Skin (prodává Cult Beauty), na kterou nedají dopustit celebrity jako Rosie Huntington-Whiteley, Kim Kardashian nebo Priyanka Chopra. A kromě toho všeho zkuste občas mobil úplně odložit. I když se vám může zdát, že nebýt online je společensky nepřijatelné, není to tak. Čím dál víc lidí vypíná mobil minimálně večer a o víkendu. Zkuste to taky.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion