Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Nezajímavý městský byt je díky šikovným úpravám okouzlující

Info ikona
Padesátimetrový byt ve Stockholmu

Milovníci moderního designu už jistě ví, že tyto kousky nejlépe vyniknou na bílém základu. Kombinace šedé a bílé je zcela nadčasová a barevné detaily dělají tento malý byt hravým.

Terezie Benoni | 29. 11. 2022

Designový dvoupokojový byteček najdeme ve stockholmské čtvrti  Norrmalm. Centrum města a jeho ruch je na dosah, přesto je v bytě dokonalý klid. Poblíž jsou jak restaurace s celosvětovou kuchyní, kina a muzea, ale také veliké parky. Padesátimetrový byt je rozdělený na obývací pokoj propojený s jídelnou a kuchyní a na samostatný pokoj, který slouží jako ložnice. Byt se nachází v klasickém domě postaveném v padesátých letech minulého století. Před zařízením se tak jednalo o nezajímavý prostor, jehož architektura byla sice funkční, ale nijak zvlášť estetická. Jedinou výhodou jsou snad veliká okna a prosklený vchod na balkón, takže interiér netrpí nedostatkem denního světla. Jak se podařilo tento nevzhledný prostor proměnit v okouzlující byt?

Galerie: Padesátimetrový byt ve Stockholmu

Malému bytu bílá barva jednoznačně sluší

Byt bylo nutné radikálně zrekonstruovat. V celém interiéru je dřevěná podlaha, pouze v kuchyni a koupelně je praktičtější dlažba. Stísněný třípokojový byt se proměnil ve dvoupokojový. Zmizela příčka mezi kuchyní a prostorem, který dnes slouží jako obývací pokoj s jídelnou. Místo příčky stojí kuchyňský ostrov, který funkčně ale i vizuálně odděluje kuchyňský prostor od toho odpočinkového. Kuchyň byla kompletně pořízená nová. Nyní v minimalistickém bílém dekoru. Skříňky jsou bez úchytek opatřené systémem “push-up“. Nad pracovní plochou je moderní obklad z malých bílých dlaždic s černými spárami. V černé barvě byly vybrané také spotřebiče a pracovní plocha na ostrůvcích. S jinak světlým interiérem kontrastují jednotlivé barevné dekorace, které ho proměňují na zajímavý kreativní prostor. 
 

Zdroj článku
Mohlo by se vám líbit