Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

Pomalé cestování: Užijte si Barcelonu bez spěchu

Barcelona – město, ve kterém jsou budovy uměním, jídlo životem, práce zábavou a každý večer je jako stvořený pro setkání s přáteli.

Dlouhý itinerář pamětihodností, dvacet kilometrů v nohách a nejméně pět espress v žilách. Tak vypadá cestovatelská realita všech, kteří chtějí v novém městě stihnout všechno. Zapomeňte ale na podobné stresy, a raději si osvojte „slow travelling“ – pomalé cestování, které je mezi turisty čím dál tím více populárnější. Často je pomalé cestování spojováno s dalekými destinacemi, kam doletíte a strávíte v nich nejméně měsíc. Tato cestovatelská filozofie však lze aplikovat i na bližší státy a mnohem kratší dobu pobytu. Stačí, když zapomenete na všechno, co v daném městě „musíte“ vidět a raději se naladíte na místní atmosféru. Uvidíte, že vás zavane do neprozkoumaných končin a nevšedních podniků. 

Vzhůru do Barcelony

Hlavní město Katalánska je přímo stvořené pro pomalé cestování. De facto na každém rohu totiž najdete zajímavou budovu nejen od originálního architekta Antoni Gaudího, který z Barcelony vytvořil město umění a barev. Nechte se unášet ulicemi Passeig de Gràcia, Plaça de Catalunya, La Rambla či uličkami v části Barri Gotic. S kávou v ruce se usaďte na Plaça de la Sagrada Família a po očku sledujte ruch před chrámem, na kterém stavební práce začaly už v roce 1882. Zeleň a výhled na město zase najdete v Park Güell, který ale nepatří mezi nejklidnější parky v Barceloně. V případě, že nechcete, aby se na vás turisté lepili z každé strany, vydejte se do jiného barcelonského parku, který bezpochyby bude stejně, a možná i více, půvabný.

Barcelona

Co hrdlo ráčí

K pomalému cestování patří také ochutnávání místní gastronomie. Pokud jste už byli ve Španělsku, pak nám jistě dáte za pravdu, že tento bod se plní opravdu jednoduše. Podniky, ve kterých vám naservírují výbornou paellu je v Barceloně nespočet, stejně tak i tapas barů, kde můžete mezi skleničkami sangrie zakousnout malé delikatesky. A kde jsme potěšili své chuťové pohárky my? V tapas restauraci Paco Meralgo jsme ochutnali nejlepší tapas z mořských plodů. Na paellu jsme zase vyrazili do oblíbené restaurace Pez Vela, která se nachází na pobřeží. V obou případech jsme se trefili do černého a z podniků odešli nejen s úsměvem na rtech, ale také se spokojeným bříškem.

Paella

Nejlepší průvodci? Místní!

Pokud si chcete Barcelonu užít jako opravdový Španěl, pak vám nezbývá nic jiného, než se místních obyvatel zeptat na cenné rady. Katalánci se s vámi jistě rádi podělí o to, kam zajít, jaké restaurace vyzkoušet či kde si nejlépe odpočinete od městského ruchu. Zároveň od nich můžete zjistit „zákulisní informace“, které se o Barceloně v žádném turistickém průvodci nedočtete.

Byli jste už v Barceloně? A na jakém "neturistickém" místě se vám nejvíce líbilo?

VÍCE CESTOVATELSKÝCH TIPŮ NAJDETE VE SPECIÁLU MARIANNE NA CESTÁCH!

TITULKA

Související články

Cestování
Oblíbená vinařská turistika: Kam se vydat za nezapomenutelnou chutí moravských a českých vín

Oblíbená vinařská turistika: Kam se vydat za nezapomenutelnou chutí moravských a českých vín

Byt
Přikoupili si kus půdy a vytvořili z malého bytu rodinné bydlení

Přikoupili si kus půdy a vytvořili z malého bytu rodinné bydlení

Dobrý nápad
Tvarohové šátečky máte hotové za chvilku. A stejně rychle také zmizí

Tvarohové šátečky máte hotové za chvilku. A stejně rychle také zmizí

Zábava
Kvíz: Představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe slaví narozeniny. Jak dobře znáte postavu mladého čaroděje?

Kvíz: Představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe slaví narozeniny. Jak dobře znáte postavu mladého čaroděje?