S přicházejícím podzimem bude čím dál tím těžší se přinutit k nějaké práci. Když jsou dny kratší a dříve se stmívá, máme pocit, jako by na věci, které potřebujeme stihnout, bylo stále méně času. Proto je potřeba se k práci správně namotivovat, aby nám šla lépe od ruky. Těchto 16 až neuvěřitelně jednoduchých rad se ke zvýšení vaší produktivity bude určitě hodit.
Promotion

1. Základem všeho je dobrý hudební podkres. Sestavte si na Spotify svůj vlastní playlist, který vás „nakopne“ když budete potřebovat dokončit hodně věcí najednou. Nebo si můžete vybrat jeden z mnoha v kategorii Focus. Tu najdete pod nadpisem Genres & Moods. Samozřejmě je mnohem efektivnější vybrat si instrumentální hudbu, aby texty písniček neodváděly vaši pozornost.

2. Zkuste si na telefonu nastavit časomíru. Uvidíte, kolik věcí se vám podaří udělat, za deset, dvacet minut nebo půl hodiny. Pokud v sobě máte soutěživého ducha, budete se snažit nad časovačem vyhrát, a to urychlí vaši práci.

3. Vitamíny pomáhají! Když si ráno dáte vitamín B12, budete mít mnohem více energie. Stejně tak vitamín D vám pomůže s náladou a celkovou vnitřní pohodou obzvlášť v zimě.

4. I když nechcete zrovna poslouchat hudbu, dejte si do uší sluchátka. Pomohou vám lépe se soustředit v ne zrovna tichých místech jako je kavárna nebo třeba i velká kancelář.

5. Jakkoliv se to zdá být nemožné, pokuste se ráno vstát hned s prvním zazvoněním budíku. Předejdete tak tomu, že usnete na pouhých devět minut, než váš budík zazvoní znovu, a narušíte si tak svůj spánkový cyklus. Budete se pak cítit mnohem probuzenější a zvýšíte si hladinu produktivity na celý den.

6. Vytvářejte si „to-do“ seznamy a nejlépe na každý den nový. Když si totiž budete psát seznamy delší a dlouhodobější, může se jednoduše stát, že úkoly nestihnete splnit a vlastně se vám ani moc nebude chtít, protože jich bude hodně. Zvláštní „to-do list“ na každý den je mnohem kratší a dosažení jeho konce je pak mnohem snazší.

7. Důležité je také odměňování se. Za každou hotovou položku na seznamu se tak můžete obdarovat něčím úplně jednoduchým. Třeba deset minut na Instagramu nebo čokoládový bonbón.

8. Pokud to alespoň trochu jde, odhlaste se na pár hodin z e-mailu. Když vám totiž budou chodit stále nové zprávy a úkoly, může se stát, že se k těm svým ani nedostanete.

ČTĚTE TAKÉ: 6 tipů, jak denně získat hodinu času navíc


9. Dejte si pořádnou snídani. Nic nenastartuje váš den lépe. Myslete také na pár zdravých svačinek v průběhu dne, to vám pomůže si udržet dostatek energie po celý den.

10. Během práce zkoušejte měnit místa. Přemístěte se s počítačem do jiné místnosti, jiné kavárny, nebo do jiné části vaší kanceláře.

11. Máte před sebou nějaký velký úkol, do kterého se vám zkrátka nechce? Začněte číst knihu s rychlým dějovým spádem a po každé kapitole se zvedněte a zkuste udělat alespoň nějakou část dané práce. Ať už je to odpovídání na mnoho e-mailů nebo uklízení bytu. Až to doděláte, budete si moci jít hned zase číst dál. To samé platí třeba i pro krátká videa na YouTube nebo dvacetiminutové epizody seriálu.

12. Zkuste hodinu před tím, než půjdete spát, nekoukat na žádnou obrazovku – telefon, počítač nebo televizi. Uvidíte, že se vám pak bude spát lépe.

13. Nemáte tolik času na čtení, kolik byste chtěla? Zkuste audioknihy. Můžete je zároveň poslouchat a u toho dělat něco jiného, co nevyžaduje tolik pozornosti. Třeba cvičit nebo nakupovat v supermarketu. Hodí se také, pokud dojíždíte delší dobu do práce.

14. Jestli máte před sebou něco, o čem víte, že bude za pět minut hotové, udělejte to hned. Vytvoříte si tak v mysli prostor pro další věci a i za škrtnutí sebemenší položky ze seznamu úkolů budete opravdu ráda.

15. Stále kontrolujete mobil, jestli vám nepřišla nová zpráva nebo upozornění? Pokud potřebujete opravdu zapracovat na něčem tak trochu únavném, dejte si telefon do režimu letadlo nebo ho zkrátka vypněte.

16. Když se vám zdá, že už je toho na vás zkrátka moc, zavřete oči, zhluboka se nadechněte a začněte znovu. Pomáhá to víc, než si myslíte.

ČTĚTE TAKÉ: 9 tipů, co dělat, když je toho na vás moc