Držíte dietu, pravidelně cvičíte, snažíte se, a stejně nehubnete?! Víme proč!
This block is broken or missing. You may be missing content or you might need to enable the original module.

Máte příliš velká očekávání
Možná jste si řekla, že když zhubnete půl kila až kilo týdně, tak budete mít za dva měsíce vysněnou postavu do plavek. Jenže realita může být jiná a ve finále budete ráda, když shodíte aspoň něco (což vás možná naštve a totálně demotivuje). Představa, že svou postavu radikálně změníte během měsíce, notně živená různými třicetidenními výzvami, které kolují internetem, je celkem naivní a krátkozraká. Jako start je to možná fajn, ale chcete-li zhubnout a vytvarovat tělo jednou provždy, je lepší uvažovat v řádu měsíců než týdnů. Namísto toho, jak budete vypadat za měsíc u moře, si proto zkuste představit sebe samu na podzim. Anebo klidně za rok. Vidíte se o 15 kilogramů lehčí? To ale znamená jen kilo a čtvrt úbytku váhy měsíčně!

Vážíte se moc často
Stoupáte si na váhu každý druhý den v naději, že tam bude pokaždé o pár gramů méně? V tom případě si jen zaděláváte na pořádné rozčarování. Podle odborníků bychom se měli vážit maximálně jednou týdně, ačkoli i to může být ošidné, protože my ženy se pokaždé nacházíme v jiné fázi cyklu. Víc objektivní proto je stoupat na váhu jen jednou měsíčně a ve stejný den. Mezitím přitom můžete snít o shozených kilech a hlavně nepovolovat ve své motivaci. A hlavně nezapomínejte – s nabíráním svalové hmoty může jít hubnutí na váze pomaleji. Mnohem lepší je zjišťovat pokroky skrze úbytky centimetrů.

Jste na sebe moc přísná
Když se člověk ponoří do diety, často nedokáže myslet na nic jiného než na jídlo. Co budu jíst k obědu? Můžu si dovolit jasmínovou rýži? A můžu si dát na salát zálivku? To však může vést až k úzkosti a strachu jakkoli vybočit z předepsaných kolejí. A co hůř, pod vlivem psychiky se může „zaseknout" i hubnutí. Znáte ty pocity, když v letním odpoledni neodoláte a dopřejete si dva kopečky zmrzliny a už po odhození se kornoutu cítíte o pět kilo těžší? Proto je dobré s občasnými hříchy dopředu počítat a rovnou si určit si třeba neděli jako den, kdy si můžete dát oblíbený zákusek. A zapomeňte na striktní a jednostranné diety, při hubnutí je nejlepší uvažovat o trvalé a pozvolné změně jídelníčku. Jestli vás třeba fascinují lidé, kteří přestali jíst pečivo a zázračně zhubli, netrapte se tím, že už se nikdy nezakousnete do křupavého rohlíku. Jen ho přesuňte na sobotní ráno a večer si místo něj dejte nějaký krásný salát.