Známe ji jako Holly Golightly ve filmu Snídaně u Tiffanyho, Lízu Doolittle z My Fair Lady nebo jako princeznu, která si inkognito užívá Prázdniny v Římě. Ale nejvíc ji milujeme jako Audrey – ztělesnění nadčasové krásy a ušlechtilého šarmu.
Promotion
1. Byla nezdolnou optimistkou
Věřím v růžovou. Věřím, že nejlépe se spalujou kalorie smíchem. Věřím v polibky, hodně polibků. Věřím ve schopnost být silná i v těžkých časech. Věřím, že šťastné ženy jsou nejkrásnější. Věřím, že zítra bude nový den a věřím na zázraky.“
 
Navzdory těžkým životním zkouškám (rozchod těsně před svatbou, rozvod po čtrnácti letech či potrat po pádu z koně) Audrey Hepburn nikdy neztrácela humor ani radost ze života. Nikdy nepřestávala věřit v dobro a přátelé se shodují, že ani pomlouvání jí nebylo vlastní. To neznamená, že by herečka nikdy neměla ostré myšlenky, ale spíše se snažila vystupovat zdrženlivě a vůči okolí empaticky. A uměla odpouštět – třeba svému otci, který za války opustil rodinu a kolaboroval s nacisty.
 
2. Odmítla se přizpůsobit společenským měřítkům krásy
Ženský šarm má více podob než jen ty, které se dají změřit. Nepotřebuju postel, abych se cítila žensky. Svou ženskost můžu ukázat i tím, že jen tak trhám jablka ze stromu nebo stojím v dešti.“
 
V době, kdy na hollywoodském piedestalu krásy stála Marilyn Monroe, přišla Audrey – drobná, oduševnělá tmavovláska s laníma očima. Byla pravým opakem toho, co si lidé tehdy představovali pod pojmem sex-symbol. A také se jím nikdy nestala. Audrey Hepburn si vytvořila svůj styl a stala se nejen ikonou doby, ale i symbolem sofistikované ženskosti a věčnou inspirací. Její poznávací znamení? Černý rolák, tmavé kalhoty, balerinky a sepnuté vlasy nebo krátký sestřih. Zkrátka chic & classy!
 
3 Rodina pro ni byla na prvním místě
Ne vždy budu mít nabídky k práci. Ale vždycky budu mít svou rodinu.“
 
Navzdory slávě a luxusu, které ji jako slavnou herečku provázely, Audrey Hepburn nikdy nezapomněla na lidi, kteří pro ni byli v životě nejdůležitější. Podle jejího syna Luccy byla herečka vždycky nejšťastnější v rodinném kruhu. Dokonce se na vrcholu své kariéry rozhodla, že bude točit míň, aby mohla být víc doma. A myslela i na druhé. V roce 1987 se stala velvyslankyní dobré vůle UNICEF, aby mohla pomáhat dětem v rozvojových zemích, včetně Somálska, Súdánu, Venezuely či Vientamu. Neúnavně o tamější situaci promlouvala do médií a snažila se probudit zájem blahobytných Američanů, kteří mnohdy ani neměli ponětí, že takové země s takovými problémy existují.