Jestli nás nějaké cizinky nikdy nepřestanou fascinovat, jsou to právě Francouzky, ještě konkrétněji Pařížanky. Něco o tom, jak vlastně vypadat jako správná Francouzka, ony samy málokdy prozradí. Nebo spíš tvrdí, že žádný speciální recept neexistuje, protože jsou pouze samy sebou. Ale co když opravdu chcete být aspoň trochu jako ony? Nápovědu hledejte v těchto třech knihách.
Promotion
Jak se stát Pařížankou …ať žijete kdekoli
jaksestatparizankou copy copy
Kniha, kterou napsaly čtyři ženy, co mají s Paříží co dočinění – Anne Berest, Audrey Diwan, Caroline de Maigret a Sophie Mas, představuje Pařížanky v tom nejupřímnějším světle. Dozvíte se zde, jaká je Pařížanka v kanceláři, jak se chová k dětem, k mužům a také sama k sobě. Značná část je samozřejmě věnovaná také jejímu šatníku, který se řídí heslem „méně je více“, ale i z něho občas vybočí, stejně jako z dalších jiných zásad, jež si Pařížanka dává. Kromě zajímavých střípků ze života v Paříži si prohlédnete i spoustu stylových fotografií. Ale co je hlavní? Po přečtení této knihy se dozvíte, že taková Pařížanka vlastně není o nic moc jiná, než každá sebevědomá a sobě věrná žena.
 
Madame Chic aneb co všechno jsem se naučila v Paříži
madamechic
Tuhle knížku nenapsala žádná rodilá Francouzka, ale Američanka Jennifer Scott z Kalifornie, která přijela do Paříže na půl roku studovat. Bydlela u jedné francouzské rodiny, kde potkala právě Madame Chic – ženu, jenž jí odhalí pravé tajemství francouzského umění žít. Kniha je psaná klasickým beletristickým stylem, v tom se liší například od Jak se stát Pařížankou. Obrazovou část zde zastupují pouze drobné ilustrace u jednotlivých kapitol. Občas zde autorka vytváří seznamy toho, co byste měla udělat, většinu času jde ale skutečně o souvislý text. Pokud hledáte něco odlehčeného, co ale zároveň není primárně založeno na fotkách, sbalte si třeba na dovolenou právě Madame Chic.
 
Se šarmem Pařížanky
sesarmemparizanky
Kniha s krásným obalem napsaná ještě krásnější ženou. Průvodce stylem od Ines de la Fressange a Sophie Gachet, to je ta pravá (nejen) módní bible každé ženy, která se alespoň trochu chce cítit jako pravá Pařížanka. Protože ani Ines de la Fressagne vždy nebyla Pařížankou, jak prozrazuje hned na začátku knihy: „Nemusíte být rodilá Pařížanka, abyste ovládla pařížský styl – já jsem toho dokonalým příkladem. Narodila jsem se totiž na jihu v Saint-Tropez. Pařížský styl, to je postoj, stav mysli.“ V první části knihy se autorky věnují jistým zásadám jako zázračné sedmičce v šatníku, přehlídce bot, ale i módním faux pas. V druhé části knihy se pak dozvíte, kam vyrazit, když už se v Paříži ocitnete, a to od restaurací, kaváren a hotelů až po obchody s módou a ne tolik známá pařížská místa. Hezkým plusem jsou i vtipné a výstižné ilustrace od samotné Ines.
 
ČTĚTE TAKÉ: