Občas se používá přirovnání „láska jako z filmu“. Někdy je ale právě láska v reálném životě inspirací k natočení dechberoucího romantického filmu. A jsou to příběhy tak neuvěřitelné, že by kolikrát nenapadly ani toho nejlepšího scénáristu. My jsme pro vás vybrali čtyři filmy, které jsou právě na takové velké lásce z reálného života založeny.

Jíst, meditovat, milovat

Ve filmu: Úspěšná spisovatelka Elizabeth (Julia Roberts) najednou zjistí, že nežije takový život, jaký by si představovala. Rozhodne se všechno zahodit a vycestovat do světa, aby našla sama sebe. V Itálii si dopřává požitky gastronomické požitky, ale v Indii se naopak snaží vrátit zpět na duchovní cestu. No a na Bali potká svoji pravou lásku.

185555 650 1447140727Eat Pray Love Intl M

Ve skutečnosti: Film Jíst, meditovat, milovat byl natočen podle stejnojmenné autobiografické knížky od Elizabeth Gilbert. Z příběhu se dozvídáme, že láska mezi Elizabeth a Josem (ve filmu se jmenuje Felipe) se v reálu vyvíjela úplně stejným způsobem, jako ve filmu. Jeden rozdíl tam ale je. Ve filmu se na konci pár rozhodne, že se nikdy nevezmou, ve skutečnosti se ale Elizabeth a Jose vzali. Ještě donedávna byli stále spolu, na začátku září ale Elizabeth napsala na svůj Facebook, že se s Josem rozešli. Ona nyní žije se svou přítelkyní Rayyou Elias, která se léčí s rakovinou a Elizabeth jí v její složité cestě pomáhá.

186255 650 1447140727s ELIZABETH GILBERT AND HUSBAND JOSE NUNES large640

ČTĚTE TAKÉ: 19 herců, kteří málem přišli o své nejznámější role


 

50x a stále poprvé

Ve filmu: Hlavními postavami jsou zde okouzlující blondýna Lucy Whitmore (Drew Barrymore) a sukničkář Henry Roth (Adam Sandler). Toho už nebaví se scházet s dívkami, které ho hned na druhém rande začnou nudit. Právě kvůli tomu se mu líbí Lucy, s níž je každé rande takové, jako by to bylo to první. Trpí totiž částečnou ztrátou paměti způsobenou autonehodou, takže si každé ráno nepamatuje, co se jí stalo předchozí den a začíná pokaždé takřka z ničeho. Henry to ale nechce vzdát, a tak jí klíčové momenty jejich společného života nahraje na videokazetu. Tu si Lucy pak každé ráno pouští, aby zjistila, jaký je jejich dosavadní příběh.

185405 650 1447140728660x450 1 f112cc0cf0c8998ac6f0cbcfd4eacc97660x450 0xd42ee437 6621681301446199241

Ve skutečnosti: Prototyp postavy Lucy je Američanka Michelle Philpotts trpící ojedinělou formou ztráty paměti. Po několika nehodách se pro ni čas a paměť zastavily a ona už 21 let žije v roce 1994. Její manžel jí tak každé ráno dokazuje, že jsou svoji tím, že jí ukazuje fotografie z rodinného alba a poznámky zaznamenávající významné momenty v jejich životě – jako ve filmu. Jediným rozdílem je to, že tenhle pár se před nehodou už znal, proto si manžel nemusí lásku Michelle získávat každý den znovu.

185605 650 1447140728ground hog pic masons image 1 944364282

ČTĚTE TAKÉ: FOTOGALERIE: 10 párů, které jsou důkazem, že láska může trvat věky!


Navždy spolu

Ve filmu: Tenhle příběh se tak trochu podobá tomu předchozímu. Paige (Rachel McAdams) a Leo (Channing Tatum) slaví čtvrté výročí jejich manželství. Pak se jim ale stane autonehoda a Paige skončí v umělém spánku. Když se pak z kómatu probudí, nepamatuje si ani svého manžela, ani jejich společný vztah. A tak se Leo rozhodne získat Paigino srdce ještě jednou.

184655 650 14471407292323

Ve skutečnosti: Pár, který se stal předlohou pro Paige a Lea, se jmenuje Krickitt a Kim Carpenterovi. Ztráta paměti způsobená autonehodou vymazala Krickitt posledních patnáct let, což je období, v němž se poprvé potkali a i vzali. Kim to však nevzdal a stál po boku své ženy, přestože z její strany necítil žádnou lásku. Po čase se do svého manžela Krickitt ale opět zamilovala. Později Kim Carpenter napsal knihu „The Vow“, která se stala předlohou pro zmíněný film.

185705 650 1447140727kim and krickitt carpenter THE VOW 1

ČTĚTE TAKÉ: 11 sympatických slavných párů, které dokazují, že pravá láska existuje


 

Zápisník jedné lásky

Ve filmu: Příběh se odehrává v polovině 20. století v Jižní Karolíně. Hlavními postavami jsou válečný veterán Noah (Ryan Gosling) a dívka Allie (Rachel McAdams), kteří spolu prožijí nezapomenutelné léto plné romantiky. Slíbí si, že spolu zůstanou, odlišné společenské prostředí, z něhož pochází, a druhá světová válka však jejich slibům stojí v cestě. Když se Noah vrátí z války, Allie je zasnoubená a čeká ji naprosto jiný život, než by žila s Noahem. Když se však Allie dozví, že je Noah zpět, vrátí se k němu. Celý film je vlastně retrospektivním vyprávěním, kdy starý muž předčítá v sanatoriu ze svého vybledlého zápisníku příběh o jediné ženě svého života. Později se dozvídáme, že ta žena, která příběh poslouchá, je vlastně Allie. Noaha si ale kvůli ztrátě paměti bohužel nepamatuje.

The Notebook

Ve skutečnosti: Jack Potter a jeho žena Phyllis z Británie se poprvé potkali v roce 1941 a okamžitě se do sebe zamilovali. O šestnáct měsíců později se vzali a Jack začal jejich společný život zapisovat do deníku – vzpomínky z dovolené nebo i společné konverzace. Když už byli oba starší, Phyllis začala trpět ztrátou paměti, a Jack ji, naprosto stejně jako Allie v Zápisníku jedné lásky, navštěvuje každý den a z deníku jí předčítá. Před třemi lety oslavili sedmdesáté výročí společného manželství. 

the notebook 14

ČTĚTE TAKÉ: 5 filmových příběhů ze školních lavic, které nadchnou i dospělé