Radši než s knížkou v ruce si odpočinete u filmu? Nebo hledáte zábavu na dlouhé cesty autobusem či letadlem? Přinášíme vám tipy na pětici filmů, které vás naladí na letní vlnu.
Promotion
1. Mamma Mia!
Malý řecký ostrov Kalokairi, na kterém se plánuje svatba, prosluněné přímořské prostředí a písničky od ABBY v podání Meryl Streep, Amandy Seyfried nebo Pierce Brosnana. Jestli je nějaký film přímo nabitý letní náladou, pak je to právě muzikál Mamma Mia! z roku 2008. Pokud se chystáte na dovolenou do Řecka a už se nemůžete dočkat, tenhle film vás tam alespoň na chvíli přenese.
 
2. Jak dostat tatínka do polepšovny
Dětství strávené u dědy na chalupě v Českém ráji. Co je víc? Tuhle českou komedii z konce sedmdesátých let jste pravděpodobně viděla už nejméně dvacetkrát, v televizi ji totiž dávají každou chvíli. Jenomže! Klasickému humoru Marie Poledňákové ve spojení s Tomášem Holým, Františkem Němcem (před tím, než začal hrát záporáky) a tím pravým českým zákoutím ve skalách se odolává těžko. Tak si zavzpomínejte na dětství a pusťte si Jak dostat tatínka do polepšovny klidně ještě jednou.
 
3. Prázdniny v Římě
Ještě do dávnější historie se přenesete s Audrey Hepburn a Gregory Peckem. Už je to 63 let co Audrey coby princezna očarovala srdce amerického novináře Joea Bradleyho a strávili spolu několik romantických dní v Římě. I po takové době se k téhle černobílé klasice stále vracíme a chceme prožít něco podobného. Protože která evropská metropole je vhodnější pro letní lásku než právě Řím?
 
4. Zkus mě rozesmát
Pokud holdujete spíše americkému filmu a humoru pro něj typickým, nadchne vás komedie Zkus mě rozesmát s Adamem Sandlerem a Jennifer Aniston v hlavních rolích. Adam Sandler před ženami předstírá, že je nešťastně ženatý, aby si snadněji získal jejich srdce. Pak ale potká ženu, na kterou tuhle lež zkoušet nechce. Jenže ta najde v jeho kapse u kalhot snubní prsten. Jennifer Aniston pak musí na dovolené předstírat, že je Sandlerova žena, no a jak tahle zápletka dopadne, už možná tušíte. U téhle komedie se zasmějete i dojmete zároveň.
 
5. Účastníci zájezdu
Tak trochu ironicky může vyznít tip na film Účastníci zájezdu. Pravdou ale je, že pokud se vydáte na dovolenou autobusem a navíc do Chorvatska, rozhodně alespoň jeden či dva cestující budou z tohoto filmu podle Michala Viewegha jako vystřižení. Jestli se ale na takové dobrodružství v autobuse nechystáte, alespoň se u Účastníků zájezdu můžete inspirovat a zároveň pobavit tím, jak byste nechtěli, aby vaše dovolená vypadala. Typicky Vieweghovský humor je zde totiž zaručen.