Čas prázdnin a dovolených je přímo balzámem pro duši i pro tělo. Ne už tak pro pleť – sluneční paprsky, UV záření, horko a chlorovaná voda můžou pleť hodně dehydratovat. Víme, jak vypadat skvěle celé toto období. Klíčovým pomocníkem jsou např. pleťové masky 7th Heaven.

Zkuste na cestách SOS pomoc
Neblahý vliv na stav pleti můžou mít také dlouhé letní cesty – autem, autobusem nebo letadlem. Tady všude působí klimatizace, která výrazně odebírá vlhkost z pleti, proto je potřeba ji na cestování řádně připravit. Ideální jsou např. speciální jednorázové pláténkové (tzv. sheet) masky, které jen stačí vyjmout z obalu a na pár minut je přiložit i na nalíčenou pleť. Uvidíte, jak se vám okamžitě uleví a s touto maskou můžete i do letadla.

TIP: Značka 7th Heaven nabízí široké portfolio masek, které hydratují, detoxikují i omlazují. Koukněte se na jejich nabídku zde.

Jemně, ale důkladně čistěte
Aby pleť mohla přijímat co nejvíce pečujících látek, musí být důkladně vyčištěná – a to ráno a večer. Nepoužívejte agresivní čistící přípravky, postačí jemný mycí krém nebo olej, který
přímo při odličování o pleť pečuje a výborně odstraní nejen zbytky make-upu, kožní maz a
nečistoty z okolního prostředí, ale také UV filtry z opalovacích přípravků, které kůži jinak
v noci zbytečně zatěžují.

Dbejte na hydrataci
V létě pleť, více než jindy, potřebuje kvalitní hydrataci. Když ji nemá, je svraštělá, tvoří se na ní více vrásek a také má zašedlou barvu. Jeden z přípravků péče o pleť by proto měl být hydratační – například sérum, které můžete použít pod jakýkoliv denní nebo i noční krém. Výborná jsou séra s obsahem kyseliny hyaluronové. Jsou koncentrovaná, takže vždy postačí jen pár kapek. Výborně fungují také obličejové misty – tedy hydratační pečující spreje, které můžete použít před nanesením séra nebo krému nebo kdykoliv přes den.

Chraňte se
Slunce je dobrý sluha, ale špatný pán. Díky němu se v kůži vytváří tolik potřebný vitamín D, ale díky UV záření pleť rychleji stárne a vznikají na ní nejenom hluboké vrásky, ale také
nehezké pigmentové skvrny, které jdou pak velmi těžce odstranit. Používejte proto každý
den – i když jste ve městě, péči s UV ochranou. Výborné jsou tónované opalovací krémy na
obličej, které poslouží zároveň také místo make-upu. 

Používejte pravidelně masky
Séra a krémy jsou fajn, ale v tomto období pleť potřebuje ještě více – speciální péči v podobě pleťových masek. Jejich velkou výhodou je, že působí okamžitě – efekt na pleti vidíte už po pár minutách, ale také jsou skvělé v tom, že je můžete střídat a měnit podle toho, co právě teď vaše pleť potřebuje: rozjasnit, hydratovat, regenerovat, vyhladit či také hloubkově vyčistit. Masky používejte pravidelně – ideálně dvakrát týdně a nezapomeňte si je přibalit také do kufru na dovolenou. Pokud se vám nechce s sebou brát velké balení, ideální jsou jednorázové masky, které vám nezaberou žádné místo a nevylijí se.

V galerii níže najdete výběr čtyř efektivních jednorázových masek, které se během letních měsíců dokonale postarají o vaši pleť – vyčistí ji, zajistí hydrataci, sjednotí její tón, omladí nebo oživí unavené oční okolí. Můžete je mít k dispozici vždy a všude. Můžete je ale také jako „multimasking“ používat a kombinovat nezávisle zcela podle svých aktuálních potřeb.

Masky zakoupíte v síti drogerií Rossman a DM nebo na https://www.pre-wo.cz/7th-Heaven