I svět líčidel podléhá přísnému protokolu.

Vévodkyně z Cambridge s výrazně růžovou rtěnkou, královna Alžběta s modrými stíny a vévodkyně ze Sussexu s rudě červenými nehty. Říkáte si, že takhle jste urozené ženy nikdy neviděli? Máte pravdu! Členky královských rodin totiž musí ctít nejen dvorní etiketu, ale také přísná pravidla v oblasti zkrášlování. A o jakých pravidlech je řeč?

1. Přirozený make-up, žádné konturování
Bez make-upu nedá ránu skoro žádná žena, a to platí i pro modrou krev. Jenže zatímco my si můžeme s make-upem pěkně hrát, královská smetánka musí respektovat přísná pravidla. Například je nepřípustné konturování tváře ve stylu Kim Kardashian. Přehnané kontury tváře se jednoduše v královských kruzích netrpí a své by o tom mohla vyprávět Meghan Markle, která na vánoční oslavu v roce 2017 dorazila s vykonturovaným obličejem. Z chyb se člověk učí, a od té doby se Meghan konturování úspěšně vyhýbá. 

Kate Middleton

2. Zákaz sahání na make-up
Čas od času je třeba nanést na rtěnku novou vrstvu, přepudrovat obličej nebo pročísnout vlasy. Pokud jste ale členkou královské rodiny, veškerou manipulaci s make-upem máte na veřejnosti zakázanou. To je především výzvou pro královské vizážisty, kteří musí pracovat s dokonalými a dlouhotrvajícími líčidly. 

3. Rtěnku ano, ale...
Rty jsou krásné samy o sobě, ale všichni víme, že rtěnka či lesk jim dodají tu správnou šťávu. To samozřejmě neuniklo ani královně Alžbětě II., která urozeným ženám radí, aby rtěnku nosily. Jediný problém je v samotném odstínu. Červená, výrazně růžová či fialová rtěnka je nepřijatelná, naopak světle růžový a nahý odstín rtěnky je to pravé ořechové. Výjimku tvoří pouze královna, která nedá dopustit na svůj vlastní odstín The Balmoral Lipstick. Právě rtěnku v tomto odstínu měla královna při příležitosti korunovace v roce 1952 a od té doby je jejím "svatým grálem". 

Královna Alžběta

4. Kouřovky?
I na oční make-up se vztahují doporučení, která je třeba dodržovat. Řasenka, nenápadná oční linka a hnědé až neutrální stíny jsou ideálním make-upem, který většina královských příslušnic nosí. Naopak kouřové stíny, barevné stíny nebo kočičí linka patří do kategorie "nepřípustné". 

5. Vlasy, vlasy a zase ty vlasy
Asi nikoho nepřekvapí, že "royals" se musí vyvarovat excentrickým střihům či nevšedním vlasovým barvám. Růžový přeliv vévodkyně Kate by pravděpodobně nerozdýchala královna ani Britové. Pravidla ale existují i pro každodenní úpravu vlasů. Podle protokolu musí být vlasy upravené a elegantní. Vhodné nejsou ani messy drdoly, které právě nesplňují ono pravidlo úhledných vlasů. I když by se mohlo zdát, že se královské ženy musí držet jednoho elegantního stylu, opak je pravdou. Dokonce je žádané, aby své účesy obměňovaly a hrály si třeba i s jejich délkou. 

6. Manikúra alá baletní střevíček
Když se řeknou královská pravidla krásy, pak si většina z nás vybaví make-up či vlasy. Urozené ženy ale nesmějí zapomínat ani na péči o své nehty. Umělé nehty a výrazné barvy považuje královská rodina za vulgární, a tak na královských ručkách vždy zahlédnete světle růžový lak. Podle časopisu People královna Alžběta II. schvaluje pouze odstín Ballet Slippers (v překladu: baletní střevíčky) od značky Essie. 
 

ČTĚTE TAKÉ: 8 pravidel, která musí královská rodina dodržovat při cestování

Titulka

MARIANNE AŽ DO SCHRÁNKY S POŠTOVNÝM ZDARMA

Časopis Marianne si nyní můžete, bez nutnosti platit poštovné, objednat až domů. Více informací se dozvíte zde.

Promotion