Podle britského průzkumu mají lidé, kteří jezdí do práce na kole, lepší a častější sex. A dokonce prý mají i lepší práci! Navíc až 89 % respondentů tvrdí, že nemají tolik stresu a lépe se jim po práci relaxuje.
Promotion


A to není všechno – podle průzkumu 66 % cyklistů uvádí, že mají lepší vztahy se svými partnery i vztahy na pracovišti, 39 % respondentů pak uvedlo, že cyklistický výkon jim dodal energii i do ložnice. Spousta z nich také potvrzuje, že díky jízdě na kole se zvýšila i jejich produktivita práce!

Z výzkumu rovněž vyplynulo, že spousta těch, kteří jezdí do práce na kole, zvládá svou práci snáz a je dokonce kreativnější. „Většinu svých nejlepších nápadů jsem dostal při jízdě na kole,“ říká jeden z 2500 zúčastněných. Tenhle průzkum je doslova balzámem pro uši těch, kteří už dlouho říkají, že kolo je prostě super vynález a že bychom měli zapomenout na auta a nasednout zase na kolo. Podle údajů z roku 2011 jezdí v současné době ve Velké Británii na kole do práce 760 000 lidí, ve Vídni je to asi 34 000, v České republice kolem pěti až deseti tisíc. Co myslíte, nezkusíte to taky?