Jak na vás působí ústřice, čokoláda nebo jahody? Asi víte, že je většina lidí počítá mezi afrodiziaka. Co dalšího můžete naservírovat sobě a svému drahému, abyste si zpestřili společný večer?
Promotion

Afrodiziaka se používají od starověku. Zatímco tenkrát probouzeli vášně například sušeným krokodýlím penisem, ještěrčími ocásky, ostny mořských ježků, odleželou krví koroptve nebo jablky, která dívka nosila nejprve v záňadří, dnes si vystačíme i s méně exotickými pochoutkami. Rozhodně už asi žádná z nás nebude zkoušet starý slovanský trik s vodou. Dívka se v ní nejprve omyla a pak ji dala vypít svému milému.

Co by si měly dát ženy?

Rajská jablíčka vás prý dokážou dovést přímo do ráje. Ne nadarmo se jim říká jablka lásky. S bazalkou pak blahodárně působí hlavně na ženy. Francouzi příslušnicím něžného pohlaví doporučují také lanýže s pepřem. Díky nim jsou pak ještě roztomilejší. Obecně můžeme říct, že ostřejší jídla zvedají tlak a zlepšují prokrvení, což dobře působí, když se to nepřežene, na chuť k erotickým hrátkám. Pepř je afrodiziakem i z jiného důvodu. Je totiž, stejně jako například celer, močopudný. Tak zároveň dráždí i naše pohlavní orgány.

Co uvařit partnerovi?

Pokud potřebujete vyprovokovat k akci spíše svého drahého, připravte mu něco právě z celeru. Například po vzoru Madame de Pompadour celerovou polévku. S jejími účinky byla spokojená ona i její drahý Ludvík XV. Celer ovlivňuje centrální nervovou soustavu a stimuluje nadledvinky, které vytvářejí hormony podporující radost ze sexu.

Ženšen, zázvor a koření

Povzbuzuje i čaj z kořene máty nebo ženšenový. Podle čínské medicíny stimuluje endokrinní pohlavní žlázy. Účinky byly dokázány hlavně u divoce rostoucích keřů, u těch uměle pěstovaných jsou nižší. Vyzkoušet můžete i kandovaný zázvor nebo čerstvý zázvor s cukrem. Z koření se doporučují: rozmarýn, hřebíček, máta, šalvěj, koriandr, saturejka, muškátový oříšek nebo chilli. Vzbuzují chuť k jídlu i na sex. Podporují prokrvení pohlavních orgánů a ovlivňují vegetativní svalstvo.

Sladká tečka za večeří může být i předehrou

Ze sladkostí nezapomeňte na med. Za afrodiziakum je považován už odnepaměti. Medové koláčky jsou naprosto proslulé. Zabírá i kokos, skořice nebo vanilka. Podle psychologů v nás dokážou probudit pocit bezpečí, klidu, domáckosti, a tím pádem i hravosti. Ale pokud se vám nechce péct, stačí do mističky nasypat datle, sladké mandle nebo čokoládu. Ta obsahuje serotonin a theobromin. Také má uklidňující účinky.

Navíc čokoládové balíčky vám rádi doručíme až do domu, pokud se tedy zúčastníte naší vánoční soutěže a vyhrajete.