Baví mě cvičení, u kterého cítím, že tělo opravdu pracuje, a přitom to není pořád stejné. Proto jsem vyzkoušela cvičební program Pavigym 3.0, jehož gró tkví ve speciální svítící podlaze řízené softwarem, na které můžete skákat, posilovat, vylepšovat rovnováhu, přesnost i koordinaci. A je to fakt bomba!
This block is broken or missing. You may be missing content or you might need to enable the original module.

Jediným místem v ČR, kde si ho můžete vyzkoušet, je studio Bomton Power Concept ( www.bonton.cz) na Václavském náměstí, a tak jsem tam plna očekávání zašla i já. 

Hned se o mě krásně postarali – v ceně cvičení totiž máte fullservis, včetně oblečení (černé funkční triko a elasťáky, dva ručníky, skvělé zázemí šatny a koupelny s úžasnou kosmetikou Sachajuan) a pití. Když jsem vyšla ze šatny, trenér Radek Pajič na mě kouknul profi okem a řekl: „Vypadáte sportovně, takže šetřit vás rozhodně nebudu.“ A taky se tak stalo. Trénink začal protažením svalů na vibračním přístroji Power Plate a pak mě čekala kardiorozcvička. Dost krutá rozcvička. Přeskakování překážek, zvedání speciálního posilovacího válce a šestikilového medicinbalu nad hlavu, přeskoky přes švihadlo, kliky na TRX. Lilo ze mě jako z koně. Stěžovat si nešlo, jen zatnout zuby. Ale Radek motivoval, a tak to uběhlo jako voda.

IMG_1401Pak mě čekal zlatý hřeb. Podlaha Pavigym 3.0. Je rozdělená na čtverce, které díky zvolenému programu svítí a navádějí vás, kam máte stoupnout, skočit… záleží, jaký program pro vás trenér nastaví. Můžete tak skvěle posilovat, hubnout, cvičit stabilitu, ale i hbitost. Svoje schopnosti si kontrolujete na displeji obrazovky, která je na stěně, měli byste být v určité barevné hladině, abyste věděli, že to děláte dobře. A podlaha vás taky nešetří, má totiž citlivé senzory. A tak když světlo zasvítí, musíte tam rychle našlápnout, ale pokud stoupnete málo nebo ne do středu, cvik se vám nepočítá. Je to opravdu zábavné, proto čas ani nevnímáte a najednou je konec. Podle Radka lze cvičit i ve dvojicích nebo si s ostatními dát soutěž. Pětačtyřicetiminutové lekce jsou totiž koncipované pro čtyři osoby. Když vše skončilo, byla jsem sice fyzicky utahaná, ale plná energie a dobré nálady.

Po sprše jsem si pak ještě sedla na bar, vše s trenérem probrala a taky jsem unavené svaly zregenerovala proteinovým šejkem, který je v ceně. Samozřejmě že kvůli ceně (650 Kč za lekci) nepůjde o žádnou masovku, cvičení je určeno těm, kteří chtějí za krátký čas zábavně a účinně udělat něco pro svoje zdraví a figuru. Já druhý den svaly cítila a měla jsem dobrý pocit, že jsem pro sebe něco udělala a taky poznala skvělé lidi.