Určitě máte okruh svých kamarádek, se kterými sdílíte různé věci. S jednou vztahové záležitosti, s jinou vášeň pro cvičení, s jinou psí lásky… Proč tomu tak je?
Promotion

Statisticky vzato, blízkých přátel má člověk za život přibližně deset. Občas se jejich cesty rozdělí, takže se místo Moniky v okruhu blízkých začne objevovat Jana. Kromě toho na střední škole má člověk zcela jiné hodnoty a ztotožňuje se tak s jinými lidmi a jejich touhami, než na prahu čtyřicítky. Vědci se shodují na tom, že velkým zlomem ve stavbě sítí přátelství je také období příchodu dětí na svět. Vaše nejka třeba děti zatím nemá, vy se staráte o dvě. Pokud je vaše přátelství silné, i tento rozdílný životní styl ustojí, není ale vůbec nijak špatné, když se vaše cesty rozdělí. Časem se k sobě zase přiblíží, nebo ani nemusí. Pokud si vaše přátelství nasdílelo, co bylo v daném období potřeba, je to správné a není třeba jej uměle udržovat dál. 

Moje kamarádky se dělí do tří skupin. Které se občas vzájemně prolínají, ale vím, že Markétu by rozhodně nezajímalo, jak se trápím s dětmi, protože je zatím nemá a už ani neplánuje. Dokáže mi ale skvěle pomoci s...

Marianne Klub

Promotion