Lámete si hlavu nad tím, kde a jak strávit zimní dovolenou se svými nejmenšími? Už nemusíte! Některá horská střediska totiž uzpůsobila svoje trasy tak, abyste se na nich mohli bez problému pohybovat i s dětmi.
Promotion

Dnešní doba by se bez nadsázky mohla jmenovat jako doba bezbariérová. Snažíme se odlehčit naši mysl a dát všem bez rozdílu stejné šance. Bezbariérové prostory nejen pro handicapované, ale také pro maminky s kočárky, rostou jako houby po dešti. Výjimkou nejsou ani v zimě tolik navštěvované a oblíbené hory.

Na letní procházky na horách bez stupňů a schodišť jsme si už zvykli, ale co s výletem na horách v zimě? Procházku s dítětem v náručí po neudržovaných cestách si snad ani nechceme představit. Jak jinak se ale dopravit z bodu A do bodu B? Odpověď naleznete například u našich slovenských sousedů v Tatrách.

Bezbariérové chodníky, které v létě sloužily turistům s kočárky nebo na invalidním vozíku, se v letošní zimě totiž nedočkají uzavírky, tak jako tomu bývalo každý rok s příchodem hlavní sezony.

Své dítko tam můžete pohodlně svézt na sáňkách a šetřit své síly třeba na lyžování.

V Tatranském a Pieninském národním parku je v současné době dohromady osm chodníků, které nesou označení bezbariérové. Dalších zhruba dvě stě kilometrů značených cest nad horní hranicí lesa už pak podléhá zimním uzavírkám.

Bezbariérové turistické trasy:

Tichá dolina v Oraviciach – lesní cesta značená červenou turistickou značkou

Bobrovecká dolina – lesní cesta značená modrou turistickou značkou

Roháčská dolina – červeně značený turistický chodník vedoucí Roháčskou dolinou k Ťatliakově chatě

Popradské pleso – modře značený asfaltový turistický chodník

Starý Smokovec – Hrebienok – Rainerova chata – červeně značený turistický chodník

Tatranská Javorina – Podmuráň – zeleně a modře značený turistický chodník

Bielovodská dolina – modře značený turistický chodník

Prielom Dunajca (PIENAP) – červeně značený turistický chodník

Více o dovolené v Tatrách se dozvíte na www.tatry.sk.