Když přišla coby začínající herečka z rodné Opavy do Prahy, zaháněla stesk po rodině nakupováním oblečení. Dnes smýšlí Dominika Býmová o módě úplně jinak.

Můžete vysvětlit, jak se stane, že si herečka založí módní značku?

Od patnácti let jsem veganka a už dlouho se zabývám dopadem módního průmyslu na životní prostředí. Hledala jsem oblečení lokálních značek z přírodních materiálů a nakonec si jednu založila sama.

Měla jste vždy k módě blízko?

Ano, mám pocit, že to vycházelo z ženské touhy líbit se. Pocházím z malého města, kde nebyly možnosti nikterak velké. S kamarádkami jsme to řešily sobotními dýchánky, během kterých jsme si vyměňovaly nepotřebné kousky. Co pro jednu ztratilo šarm, bylo pro druhou poklad! Když jsem se přestěhovala do Prahy, prošla jsem si obdobím nenasytnosti. Najednou jsem se ocitla v jiném světě a dlouho mi trvalo, než jsem si uvědomila, že samotu a stesk po rodině a přátelích nakupováním nezalepím.

Máte nějaký módní vzor?

Obdivuji ženy, co najdou svůj styl a cítí se v něm sebejistě. Znám takové, které nakupují drahé oblečení se záměrem zvýšit svou hodnotu. Sebedůvěra je důležitá, značkovým oblečením ji ale člověk nezíská. Jakmile se člověk začne mít opravdu rád,

Promotion