Vzpomínáte ještě, co jste si jako malí nejvíc přáli pod stromeček? Máte-li svoje vlastní děti, pak také víte, z čeho mají největší radost ony. Ať jsou to auta, panenky, kolo či stavebnice – dárků, které rozzáří dětské oči, je nepřeberné množství. Ne všechny děti ale mají tu možnost, aby se jim jejich vánoční přání splnila. Proto jim je splňte vy!
Promotion

Chcete udělat radost dítěti, které žije v dětském domově? Není to tak složité, dárek můžete koupit pohodlně z domova přímo z vašeho počítače. Až do 12. prosince můžete kupovat dárky, a plnit tak sny dětem v rámci projektu Strom splněných přání pořádaného neziskovanou organizací Dejme dětem šanci.

Do projektu se zapojilo 28 spolupracujících dětských domovů z celé České republiky a každé dítě napsalo dopis Ježíškovi. Na základě těchto dopisů se vybrala všechna přání dětí v internetové prodejně Patro.cz, která je partnerem projektu. Na dárek čeká 910 dětských přání!

A jak postupovat?

Přesné instrukce se dozvíte na stránkách www.stromsplnenychprani.cz, kde najdete seznam všech dětských přání. Každé přání má svoji ikonu v podobě fotografie dárku a u každé ikony je uvedeno křestní jméno a věk dítěte, vzkaz Ježíškovi a případně pár slov o dítěti. Přání můžete vyhledat pole několika kritérií – můžete si vybrat holku, nebo kluka, věk dítěte i kolik peněz chcete do dárku investovat.

image001-1

Přání dětem plní i jiní

Tento projekt není jediný, který se snaží splnit vánoční přání dětem v dětských domovech. Například projekt Milý Ježíšku, který vymysleli dva studenti gymnázia v Neratovicích – Vojtěch Paukert a Martin Kučera. Nejdříve začali oba kontaktovat dětské domovy, domlouvali spolupráci a v říjnu během týdne naprogramovali webové stránky, které vyzývaly k plnění dětských přání dětem z dětských domovů. Už za dvacet hodin po spuštění se splnilo dvě stě přání a už nyní jsou všechna přání splněna. Ovšem studentský projekt nekončí – pracuje se na zapojení dalších dětských domovů do projektu, takže pokud máte zájem se zúčastnit, sledujte stránkyhttp://milyjezisku.eu/

Více informací na www.dejmedetemsanci.cz