Moment, kdy Emma Thompson ve filmu Láska nebeská brečí v ložnici při hudbě Joni Mitchell, dojal spoustu z nás. Právě totiž zjistila, že její filmový manžel Alan Rickman dal k Vánocům zlatý náhrdelník ve tvaru srdce někomu jinému. Ještě dojemnější však je, že při natáčení této scény herečka vzpomínala na to, jak zlomené srdce zažila ona sama.
Promotion

"Scéna, kde moje postava stojí vedle postele a pláče, je všem hodně blízká, protože něco podobného si prožil snad každý," řekla Emma Thompson publiku na benefiční akci v Londýně. "Mně opravdu hodně zlomil srdce Ken," dodala.

Kenem myslela britského režiséra a herce Kennetha Branagha, za něhož byla šest let provdaná. V roce 1995 jejich manželství ale skončilo kvůli Kennethovu údajnému poměru s herečkou Helenou Bonham Carter, s níž se potkal při natáčení filmu Frankenstein v roce 1994.

"Takže jsem moc dobře věděla, jaké to je, najít v kapse svého muže náhrdelník, který ale není pro mě. Nebylo to tehdy sice přesně takhle, ale něčím podobným jsem si prošla," přiznala Emma Thompson.

V roce 2013 ale Emma Thompson řekla novinám The Sunday Times, že proti Heleně Bonham Carter žádnou nenávist necítí. "Nemůžete se na něco takhle upínat. Na to nemám energii. S Helenou jsme se usmířily už dávno, je to skvělá žena."

Emma se později provdala za herce a producenta Grega Wise, se kterým se seznámila při natáčení filmu Rozum a cit. "Zachránila mě práce a Greg. Sebral kousky a dal je zpátky dohromady," řekla v rozhovoru pro britské Radio 4.

Promotion