V mém bytě žijí dva skvělí lidé. Někdo a Nikdo. Někdo něco pokazí a rozbije a Nikdo nic neví…
Promotion

Pokud žijete s rodinou, která čítá víc, než vás a vašeho psa, pak tyto osůbky vaši domácnost obývají nejspíš také. Kdykoliv se totiž něco stane, Nikdo neví o tom, kdy k situaci došlo, kdo za ni může a dokonce ani to, jestli na daném místě v okamžiku, kdy k mikrotragédii došlo, vůbec Někdo byl.

Příklady: Už jsem si zvykla na to, že každou neděli kupuju hromadu tyčinek, které mají dcery namotivovat k tomu, aby snědly také něco zdravého. Takže ke svačině podle mého gusta mají něco, co je pro ně snesitelné, takže rychlé cukry – ha, pěkně si omlouvám, že jedí něco nezdravého, plné tuku a čokolády, že…. Problém je, že v pondělí je šuplíček s dobrotami prázdný. Kdo ho vyjedl a obaly pečlivě poschovával po všech odpadkových koších, je mi záhadou… A holky také netuší. Nejspíš Nikdo.

Stejně tak je to se šamponem, toaletním papírem, atd… Kdykoliv jsem ve vaně, potřebuju si umýt vlasy, najednou je v misce s hygienickými věcmi – prázdný obal. Podle zaklínání se mých dětí to vypadá, že ani jedna z nich si vlasy vlastně nemyje. Nikdy. Takže šampon dodělal tedy Nikdo, to je přece jasné.

A tak bych mohla pokračovat do nekonečna. Pokličku z konvičky na čaj ze svatební ho servisu také Nikdo nerozbil, moje luxusní boty Nikdo neošlapal, Někdo rozsypal cereálie po celé kuchyni, Někdo nechal psa, aby sežral kus skříně v době, kdy jsem doma nebyla…

Tahle argumentace a vlastně i hra na figurky Někoho a Nikoho mě dost unavuje. Navíc mi vadí, že...

Čtete rádi fejetony Kláry Kotábové? Zaregistrujte se do našeho nového Marianne Klubu, kam Klára pravidelně přispívá svými články. Registrovat se můžete zde

mk

ČTĚTE TAKÉ:

FEJETON KLÁRY KOTÁBOVÉ: Právo na svůj názor

FEJETON KLÁRY KOTÁBOVÉ: Však ty si ho vychováš…

FEJETON KLÁRY KOTÁBOVÉ: Není ona nějaká nemocná?

Promotion