Zajímalo by mě, kolik žen od svých mužů za život slyšelo: „Ale tak to není.“ Případně: „Je to jinak, než si myslíš…“ Patříte k nim?
Promotion

Kdysi jsem si myslela, zaslepená romantickou láskou, že mě se něco podobného stát nemůže. Že si beru posledního čestného chlapa na téhle planetě a vidíte. I já jsem si jednu z výše uvedených vět vyslechla. Několikrát.

Kdybych se jí řídila doslova a věřila, že to tak není, nechala bych si ráda vysvětlit, že ty blond vlasy dlouhé cca 30 cm, rozhozené po jeho saku patří paní, která omdlévala v autobuse, případně, že zachránil sebevražedkyni stojící na okraji Nuselského mostu. Ani jedno ale moc není reálné, protože můj stále ještě muž ani nejezdí mhd, ani schopnosti supermana nemá. A přes Nuselský most, pokud se mu nezměnila cesta do zaměstnání, jezdí tak jednou za rok…

V zásadě nejde ani o ty vlasy, spíš o to, proč muži, a teď myslím obecně, nemají dostatek fantazie, aby pokryly své selhání jinou, než výše uvedenou větou, a proč své ženy ponižují právě tím, že jim ani nestojí za to, aby vymysleli nějakou chytřejší teorii toho, jak se dlouhé blond vlasy na jejich sako dostaly.

Kamaráda kouče jsem přitlačila ke zdi, abych pochopila, proč tomu tak je, a proč oblíbenost vět z perexu stále roste. Odpověď? Prý jde o...

 

Marianne Klub

Promotion