V Římě se 4. července odehraje haute couture přehlídka italské značky Fendi a už nyní víme, že bude poctou nedávno zesnulému Karlu Lagerfeldovi. Ikonický návrhář německého původu totiž u Fendi působil 54 let jako kreativní ředitel. 

Ve vedení Chanelu, druhého velkého módního domu, který Karl Lagerfeld dlouhou řadu let umělecky vedl, ho po jeho smrti vystřídala Virginie Viard. Nicméně kdo převezme pozici kreativního ředitele u Fendi zatím není známé. 

Na milánském fashion weeku letos v únoru představila značka Fendi v kolekci na podzim a zimu poslední modely, na nichž se Karl Lagerfeld podílel. Aktuálně v čele italského módního domu, který proslavila například kabelka Baguette, stojí Silvia Venturini Fendi. Ta se s Karlem Lagerfeldem setkala, když jí bylo pět. On byl pro ní rodina a zároveň mentor. Kolekce, kterou značka v červenci představí v Římě, vytvoří kreativní studio ve spolupráci právě se Silvií.

Naposled se přehlídka Fendi v Římě konala v roce 2016, a to na velmi specifickém místě. Skleněné přehlídkové molo bylo umístěno přímo na Fontáně di Trevi. Jednu z nejznámějších římských památek totiž společnost pomáhala zrestaurovat. "Karl měl schopnost oživit jakoukoliv dobu, vyzkoušet veškeré umění a nepřehlížet jakýkoliv styl," říká CEO Fendi Serge Brunschwig. "Nechává nám tu ohromný odkaz, nevyčerpatelný zdroj inspirace, s níž můžeme pokračovat," dodává.

 

Promotion