Lákají vás festivaly, ale obáváte se, že budou vaši rodinu nudit? Přinášíme pár tipů na akce, na kterých si každý něco najde.
Promotion

Filmy na Lipno festu

Poslední červencový víkend 26.–28. srpna bude probíhat fesťák v Černé v Pošumaví. Páteční večer tohoto hudebního festivalu bude zasvěcen filmu. Promítat se bude v letním kině – prvním digitalizovaném otevřeném kině v Čechách. Uvidíte převážně krátké filmy z Ateliéru animované a interaktivní tvorby, Filmové akademie Miroslava Ondříčka a hudební dokumenty. A jaké kapely uslyšíte? Organizátoři jsou hrdí na své loňské objevy jako Please the Trees nebo Zrní, které dnes bodují u kritiků i fanoušků. Letošními favority jsou Vložte kočku, The Linings nebo nu-jazzová kapela Bitosti. Vstupné na festival je symbolické – 150 Kč na oba festivalové dny. Více najdete zde.

fest

Festival Jurt pro zdravé lidi

V Brništi se 3. 8. koná jednodenní festival zdravého životního stylu. V nově vzniklém ekocentru je naplánován bohatý program pro lidi se zájmem o přírodu, zdraví a ekologii. Zažijete tržiště řemesel, hudební program, divadelní představení nejen pro děti, tvůrčí dílny. Zajímavé budou přednášky na téma jak založit zahradu, výstavba z přírodních materiálů, o přednostech dřeva a mnoho dalších témat. Děti se budou moci pobavit v bloku Dětství a hrátky půlstoletí zpátky nebo se povozit na konících. Festival je zdarma. Více najdete zde.

Kounický Krákorák pro rodiče s dětmi

Festival se koná u Kutné Hory v areálu mezi Budčicemi a Chřenovicemi. Program je koncipován pro rodiče s dětmi a je plný hudebních a divadelních produkcí. O zábavu se postarají hudebníci jako Libča Havlík s Mirkou Zelenkovou, Ondra Sluka, gHost on Tuesday, Mayday, kapela aniby neřekla (Jakub Xavier Baro s Aničkou Polívkovou), kapela Znouzectnost, Přístav Brno a další.

Na programu jsou vystoupení divadla Černý Petr, Divadélka Kůzle, Divadla Neklid a dalších jiných zajímavých souborů. Pro větší pohodlí rodičů a lepší zábavu pro děti je připraven dětský koutek pro nejmenší účastníky, na které čeká spousta dobrodružství. Děti pak můžou přenocovat ve speciálně připravených dětských pokojích a na jejich klidný spánek dohlédnou studentky střední pedagogické školy. Více o ubytování a vstupenkách najdete zde.

boskovice

Multižánrové Boskovice

Od 11. do 14. 7. proběhne už 21. ročník tradičního festivalu pro židovskou čtvrť. Čekají vás čtyři dny nabité zajímavým programem z hudební, divadelní a filmové scény. Zúčastnit se můžete autorských čtení, výstav, prohlídky židovské čtvrti, výtvarných dílen, stolních her, cyklovýletů, DJs, happeningů. Vystoupení probíhají na autentických místech – v amfiteátru letního kina, v zámeckém skleníku, na hradě, v synagoze, v Muzeu Boskovicka, a hlavně v ulicích židovské čtvrti. Během akce bude přístupný židovský hřbitov a synagoga. Festival je věnován propagaci jedinečné urbanistické památky v Boskovicích. Na festivalu budou k vidění také filmy, a to vítězné snímky Ceny Pavla Kouteckého, Přehlídky evropského filmu, festivalu Jeden svět a třeba retrospektiva Juraje Jakubiska. Více na www.boskovice-festival.cz.