Když se řekne golf, většina z nás si představí Tigera Woodse nebo zkrátka muže, který je oblečený ve skvěle padnoucích plátěných golfových kalhotách, v tričku s límečkem, kšiltovkou a holí v ruce. Proč nám však skoro nikdy nedojde, že golf, stejně jako muži, milují i ženy?
This block is broken or missing. You may be missing content or you might need to enable the original module.

Díky tomu, že je golf stále více v kurzu, stává se atraktivnějším i pro něžné pohlaví. Po celém světe už je více než 20 milionů golfistek. Po dlouhá léta tak je na trhu kompletní dámské golfové vybavení, které obsahuje speciální golfové bagy v decentních, avšak čistě dámských vzorech, lehčí golfové hole a dámskou módu, zahrnující nespočet barev, střihů a délek. To proto, aby vše dokonale ladilo a ženy se na hřišti cítily opravdu jako ženy. O ženském zájmu o golf svědčí i golfové turnaje a mistrovství pro ženy. Mezi nejznámější golfistky patří Michelle Wie, Paula Creamerová, Morgan Presselová nebo Natálie Gulbisová.

Hrají ženy golf jinak?

Mnoho sportů nemají ženy rády pro jejich fyzickou náročnost a pro přílišný kontakt. Golf je hra nekontaktní a fyzicky nenáročná a proto je oblíbená u žen všech věkových kategorií. Avšak oproti mužům, kteří jsou na hřišti více draví a soutěživí, ženy hrají golf odlišně.

Co se týče žen, nepotřebují se chvástat svým výkonem, více na sebe však upozorňují prostřednictvím vzhledu. Samozřejmě, všichni muži chtějí při golfu vypadat dobře, ne všichni ale mají barvu kalhot sladěnou s barvou golfového trička. Ženy se v tomto ohledu mnohem více starají o to, aby byly na hřišti princeznami. Odlišností si můžeme všimnout i u samotné hry. Ženy jsou drobnější a mají méně svalů než muži, jejich švih tak logicky není tak atraktivní, jako ten mužský. Ženský golf je však díky jejich větší ohebnosti ladný a uvolněný. Možná i díky tomu mají ženy menší stranovou odchylku.

Obecně ženy chodí na hřiště s jiným cílem než muži. Ti bývají před hrou či turnajem velmi nervózní, což je vidět hned na prvním odpalu, který je plný síly a divoké bojovnosti. Ženy nemusí hned na začátku ukazovat své ego, na hřiště vstupují klidnější a chtějí si hru hlavně užít a příjemně si popovídat s kamarádkou a oddychnout si od každodenních starostí.