Odháníte dítě od tabletu, mobilu a dalších zařízení s tím, že si má jít číst, případně dělat cokoliv, co považujete za vhodné? Zamyslete se: esporty ovládají svět, věnuje se jim stále víc fanoušků. A navíc se jimi dá velmi dobře živit. Ještě máte pocit, že je vysedávání u počítače promarněným časem?
Promotion

Je to jednoduché. Nejprve děti hrají hry online, pak se stávají členy klubu a navzájem soupeří s kluby jinými. A není podmínkou, že se hraje jen z přítmí dětského pokoje. Naopak. Hráči se dnes schází v tělocvičnách – sledujete paralelu se skutečnými sporty – a soupeří spolu. Jediným rozdílem je to, že na dresech nemají napsaná vlastní jména, mohou se ukrýt pod přezdívku, ale ani to již dnes není pravidlem. Zajímavostí je, že jednotliví soupeři se navzájem pod jednotlivými identitami poznají, oslovují se zpravidla přezdívkami tak, že náhodný sledující nemá šanci reálné jméno odhalit.

V roce 2019 se konaly zatím dva největší turnaje z hlediska rozdaných peněz. Devátý ročník The International (hra Dota 2). V tomto turnaji byla dotace pro vítěze přes 73 milionů korun, což znamená, že vítěz tohoto turnaje si na své konto připsal víc, než tenista Novak Djokovic za vítězství ve Wimbledonu. Druhou lahůdkou milovníků esportu byl turnaj Fortnite World Cup, kde vítěz bral téměř sedmdesát milionů korun.

Pravdou je, že účastníci takových turnajů za sebou mají celý tým, který pečuje o jejich blaho. Maséra, výživového poradce a další, kteří přesně hlídají, aby jejich hráč byl naprosto v pořádku. Zajímavé je, že...

název fotky

Promotion