Francis Ford Coppola je jedním z nejznámějších žijících amerických filmových tvůrců (Kmotr, Apokalypsa). Známý je nejen jako režisér, ale také jako scenárista nebo producent. Není jedinou uměleckou star v rodině, kolem něj je spousta dalších hvězd. Je strýcem herce Nicolase Cage a bratrem herečky Talie Shireové. Ve světě filmu se výrazně prosadila i jeho dcera, Sofie Coppola. Tu otec miluje a váží si jí natolik, že pro ni vytvořil dokonce vlastní víno!
Promotion


Sofia Coppola je známá například coby režisérka hvězdného filmu Smrt panen, natočeného na motivy románového debutu Jeffreyho Eugenidese, ve kterém postupně dojde k pěti tragédiím – sebevraždám pěti krásných a poněkud záhadných sester. Prosadila se také jako návrhářka, proslula třeba spoluprací s módním domem Louis Vuitton.

Francis_Ford_Coppola_Winery_5_211797

Lahodná inspirace

Odkud talentovaná mladá umělkyně čerpá inspiraci? Možná ji nachází – podobně jako její otec – i v konzumaci vína. Milující tatínek pro ni totiž vytvořil její vlastní. Na počest talentované dcery dokonce pojmenoval rovnou celou řadu vín Sofia z produkce vlastního vinařství Francis Ford Coppola Winery. Osvěžení stylově ženským vínem si můžete během parných letních dnů dopřát i vy. Je určeno jak pro zpestření teplých večerů, tak i pro doplnění mimořádných okamžiků. Má nádhernou barvu připomínající ten nejvybroušenější granát, lahodnou, ovocitou chuť s tóny granátových jablek, jahod, kumkvátů (minipomeranče, pozn. red.), čajových lístků a koření a aroma jahod, višní a květů pomerančovníku. Obsah alkoholu je sympatických 12,5 procenta. Chcete-li si pochutnat na vínu, které si kromě samotné Sofie oblíbila i řada dalších celebrit, můžete zavítat i do gurmánského paláce Julius Meinl, kde je Sofia Rosé 2012 k dostání v překrásné skleněné lahvi.

Sofia-Coppola-Rose

Buďte jako Sofia

Říká se, že chuť i vzhled vína jsou tak půvabné a elegantní jako žena, která je inspirovala. Složení vína Francis Ford Coppola vybíral velmi pečlivě. Víno je přece celoživotní poklonou jeho talentované dceři i její tvořivé a temperamentní duši. Chcete-li si alespoň na chvíli připadat jako všemi obletovaná celebrita, otevřete si lahev vína tak, jak to dělá právě Sofia Coppola. Možná v sobě najdete neuvěřitelný zdroj tvůrčí síly i vy!