Najít a udržet si v dospělosti kamarádky je vyšší dívčí!

Během školních let máme tolik kamarádů a kamarádek, že je často nedokážeme spočítat ani na prstech jedné ruky. Jenže čím jsme starší, tím se okruh přátel zmenšuje. Jednoduše řečeno z povrchních přátelství vyrosteme a po boku nám zůstanou jenom ti nejvěrnější a nejopravdovější přátelé. Z patnácti dobrých kamarádek jsme nakonec v kontaktu jenom se dvěma, se kterými čas od času zajdeme na kávu.

Všichni víme, že v otázce přátelství záleží především na kvalitně než na kvantitě. Zároveň si ale občas přejeme, abychom našli alespoň jednu spřízněnou duši, se kterou budeme sdílet novou etapu života.

Hledejte na správném místě
Už víte, co od života chcete, máte své koníčky i životní styl. Pokud pomineme pracovní prostředí, pak se nejlépe s novými lidmi seznámíte prostřednictvím svých "starých známých". V praxi to znamená, že vás například kamarádka seznámí se svou kamarádkou nebo kolegyní. Díky tomuto kroku budete mít prvotní společné téma, na kterém můžete stavět následující konverzaci.

Kamarádky

Tři složky přátelství
Každé přátelství staví a funguje díky třem základním kamenům. Ať už potřebujete posílit staré kamarádství, nebo naopak budujete nové, vždy byste na tyto složky měli myslet. První nedílnou součástí je spokojenost. Je tedy nanejvýš důležité, abyste se s kamarádkou cítila dobře. V opačném případě dejte ruce stranou. Pravděpodobně jste v blízkosti toxického člověka, který koná jenom pro své dobrou a na ostatních mu nezáleží. 

Zároveň je důležitá sdílnost. Kamarádky jsou tu od toho, aby vás trpělivě vyslechly a byly vám oporou. Samozřejmě i od vás očekávají, abyste se dokázali proměnit v jedno velké ucho. A poslední složkou pravého přátelství je pravidelnost. Pod tímto slovem se chápou pravidelné schůzky, dýchánky nebo třeba společné chození do fitness centra, divadla,... Pokud jste dokázali naplnit všechny tři důležité složky, pak máte dobře nakročeno k tomu, aby se z vaší nové kamarádky stala celoživotní přítelkyně. 
 

ČTĚTE TAKÉ: Výzkum odhalil přesný věk, kdy začínáme ztrácet přátele

Promotion