Nudu zvládnete i bez medvídka mývala.

Letošní jaro si většina z nás představovala jinak. Výlety, sportovní události nebo alpské lyžovačky vévodily našim diářům a nikdo nepředpokládal, že všechny zmíněné aktivity budeme nuceni přeškrtnout. Najednou jsme doma, s prázdným diářem a nulovými plány na víkend. Naštěstí existuje mnoho aktivit, které lze provádět i během karantény.

  1. Upečte něco dobrého na zub

Už dlouhou jste chtěli vyzkoušet recepty z Apetitu? Lákají vás sladké dobroty, které jste viděli v pořadu Peče celé Česko? Nebo máte chuť na něco, čím si obalíte nervy? Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli ano, pak se směle pusťte do pečení. Na internetu naleznete nespočet receptů, které jistě zachutnají vám i celé vaší rodině. A pečení platí i pro všechny, kteří s námi drží Fit Challange. Vždyť s kvalitními surovinami lze vykouzlit i poměrně zdravý fitness zákusek. My máme v plánu vyzkoušet recept na zdravou verzi krtkova dortu, tak nám držte palce, ať se povede.

  1. Čtení a poslouchání podcastů

Mnoho z nás má na nočním stolku rozečtenou knížku ještě od Vánoc. Proto je nejvyšší čas ji dočíst a pořídit si nový titul. Inspiraci na zajímavé knižní novinky naleznete v našem předchozím článku. Pokud si od čtení chcete na chvilku odpočinout, pak doporučujeme poslech podcastů. Za zmínku rozhodně stojí podcast z redakce Marianne s názvem 13 hříchů rodičovství. Jeho moderování se ujala naše šéfredaktorka Monika Mudranincová, která společně s psychoterapeutem Martinem Zikmundem řeší ožehavé otázky spojené s rodičovstvím a výchovou dětí.

Čtení

  1. Generální úklid

Jaro ve spojení s karanténou znamená jediné – generální úklid. Tentokrát to vezměte pěkně od podlahy a kromě klasického úklidu protřiďte i svůj šatník. Veškeré oblečení ze skříně vyndejte a u každého kousku se zamyslete nad tím, kdy jste ho naposledy měli na sobě. Pokud objevíte oblečení, které nebylo součástí vašeho outfitu více než rok, buďte nemilosrdní a kousek vyřaďte. Vyřazené oblečení následně můžete prodat prostřednictvím aplikace Vinted, nebo darovat lidem v nouzi. V současné době lze z kousků ze 100% bavlny ušít roušky. Návod naleznete zde.

  1. Přešívání

Slovo udržitelnost se v poslední době spojuje snad se všemi oblastmi našeho života. A jinak tomu není ani u módy. Co takhle proměnit staré oblečení v moderní kousek, který v obchodě s konfekcí nekoupíte? Návody na přešívání triček, džínů nebo třeba i pánských sak naleznete na mnoho internetových stránkách, a pokud si nebudete vědět rady, pak se obraťte na ty nejpovolanější ze všech – maminky.

  1. Třídění fotek a dokumentů

Známe to všichni. V digitálním fotoaparátu máme fotky ještě z loňských prázdnin, plocha počítače je přehlcena dokumenty a šuplíky jsou natolik plné, že je nelze ani otevřít. Třídění fotek a dokumentů (jak elektronických, tak papírových) často odkládáme tak dlouho, dokud daný dokument nutně nepotřebujeme. Zkuste využít nabytého volna a ukliďte si šuplíky i elektronické složky. Uvidíte, že vás tato aktivita skvěle zabaví.

  1. Zahradničení

Máte zahrádku, nebo balkon? Pak si troufáme tvrdit, že patříte k těm šťastnějším lidem. Domácí karanténu totiž můžete prokládat procházkami po zahradě, sluněním na balkonu nebo také zahradními pracemi. Zasadit kořenovou zeleninu, vysadit salát a kedlubny, ostříhat ibišky, zamést dvoreček nebo sestavit zahradní nábytek – to všechno jsou věci, které si aktuálně můžete připsat na svůj zahradní to-do list. Navíc vám hodinka na čerstvém vzduchu jistě prospěje. 

Zahradničení

  1. Čas na cizí jazyky

Konec výmluv! Právě teď je ideální čas procvičit svou angličtinu, nebo se naučit vysněný cizí jazyk. Času máte dostatek, internetové připojení koronavirus neohrožuje, a tak se do učení cizího jazyka vrhněte po hlavě. Pomoci vám může například aplikace Duolingo, která vám každý den připomene, že už je nejvyšší čas procvičit cizí jazyk. Samotná aplikace je navíc skvěle řešená, tudíž procvičíte nejen slovní zásobu a gramatiku, ale také poslech a konverzaci. Pokud splníte daný jazykový level, získáte cenné body, které vám otevřou další level. Vývojáři této aplikace krásně navázali na Komenského a jeho školu hrou, tudíž se nemusíte bát, že by se vám u Duolinga pomalu zavírala víčka. 

A jaká aktivita krátí vaši dlouhou chvíli? 

Nechcete v této situaci chodit do obchodu pro nové číslo Marianne? Rozumíme. Časopis Marianne vám proto rádi dodáme až domů, navíc bez nutnosti platit poštovné. Více informací naleznete zde

ČTĚTE TAKÉ: MARTIN ZIKMUND: Využijte situaci kolem koronaviru pro sebe

Promotion