Za každého počasí vypadají dokonale, jejich make-up je naprosto precizní a úsměv bílý jako reklama na zubní pastu. Tak ve většině případů vypadají fotky influencerů, které dennodenně vídáme na sociálních sítích. Jaká je ale realita?
Promotion

Při „projíždění“ Instagramu by jeden mohl propadnout depresi. Jak je to možné, že všechny dívky vypadají tak neuvěřitelně krásně, zatímco my musíme nafotit nejméně sto fotek, abychom z této série následně vybrali jednu, která je jakžtakž použitelná? Odpověď je jednoduchá, influencerky už umí pózovat a moc dobře vědí, jaké držené těla jim lichotí, a od jaké pózy je naopak lepší upustit.

Tato slova potvrzuje i šestadvacetiletá influencerka Rianne Meijer, kterou na Instagramu sleduje přes 377 tisíc uživatelů. Rianne se totiž rozhodla svým fanouškům ukázat, že i ona nevypadá na každé fotografii kouzelně, a tak na svém Instagramu sdílí kromě povedených fotek i ty nepovedené (třeba s dvojitou bradou). „Instagram může způsobit, že se lidé při pohledu na dokonalé fotky cítí smutně a špatně, tak jsem to chtěla změnit a ukázat lidem, že jsme všichni stejní,“ vysvětluje Rianne pro Jam Press. Zároveň dodává, že mnoho uživatelů vnímá sociální sítě příliš vážně.

Insta
Zdroj: rianne.meijer

Rianne se prostřednictvím svých fotografií snaží, aby si mladší lidé uvědomili, že dokonalost, která je nám prostřednictvím Instagramu ukazována, v reálném světě vůbec neexistuje. Sama však přiznává, že čas od času se nechala sociálními sítěmi ovlivnit. „A tak jsem před pár měsíci prošla svůj Instagram a přestala jsem sledovat všechny lidi, ze kterých jsem měla špatný pocit,“ vysvětluje Rianne. 

Líbí se vám přístup influencerky Rianne? Znáte někoho, kdo sdílí podobně reálné fotografie?

ČTĚTE TAKÉ: 10 klišé na Instagramu, která už nás štvou (ale stejně je někdy děláme)

Promotion