Známe ji jako zpěvačku, ale dnes je i matkou tříleté dcery. Jak se cítí v této nové roli a kde vůbec potkala svoji lásku?
This block is broken or missing. You may be missing content or you might need to enable the original module.

První měsíce s miminkem jsou asi dost náročné…

Byla jsem extrémně unavená. První tři měsíce jsem skoro nikomu neodpovídala na maily ani na telefony. Všichni si nejspíš začali myslet, že je nenávidím nebo že jsem se zbláznila. Ale prostě jsem na ně neměla prostor, moje myšlenky byly úplně zaneprázdněné novou rolí.

Pomáhal vám partner?

První dva měsíce jsme byli na Slovensku, takže mi pomáhal nejen Eddie, ale i moji rodiče. Pak jsme se vrátili zpátky do Londýna, Eddie začal intenzivně pracovat a já jsem strávila s Matildou nonstop čtyři týdny. Byla jsem odkázaná jenom sama na sebe a musím říct, že to asi byla největší škola v mém životě.

Muži to mají v tomto ohledu jednodušší, dítě jim život tolik nezmění. Ano i ne. Často jsem myslela na to, jak novou rodičovskou roli prožívá muž. Myslím si, že pro muže je to hlavně obrovská emoční změna, musí se poprat s tím, že najednou přišla obrovská zodpovědnost. Navíc po porodu ženy mají tendenci se soustředit na sebe, muž najednou nemá tolik pozornosti…

S Eddiem jste se poznali při natáčení desky Krajina rovina. Jak na tu dobu vzpomínáte?

Krajina je pro mě velmi magické album. Měla jsem tenkrát pocit, jako by někdo tahal za nitky, protože věci se děly úplně jinak, než jsem je původně zamýšlela. Bylo to období, kdy se mi pracovně dařilo, ale v osobním životě to nebyla procházka růžovou zahradou. Prožívala jsem komplikovaný vztah s tehdejším přítelem, nevěděla jsem, jak z toho ven. A vtom jsem potkala Eddieho.

Byla to láska na první pohled?

Spíš na druhý. V jeho společnosti jsem se cítila moc dobře, lidsky jsme si okamžitě sedli, byl nesmírně vtipný. Nakonec jsme se domluvili, že bude producentem Krajiny roviny, a album jsme nahráli během pouhých pěti dnů. Byly to totiž jeho jediné volné dny, poté vyrážel na dva měsíce na turné s kapelou Zero 7.

Celý rozhovor s Janou Kirschner si přečtete v srpnové Marianne. Video, ve kterém zpěvačka mluví o své nové desce, si můžete pustit ZDE: