Všichni toužíme po koupelně, která nás pojme do své laskavé náruče. Jak si ji ale zařídit v paneláku nebo v malém bytě, kde pro ni projektanti vymezili jen minimální prostor? Možná vás k vytoužené koupelně přiblíží naše návrhy.
Promotion

„Před proměnou upřímně zvažte, jakým způsobem nejvíce koupelnu užíváte.“ - designérka Lenka Hlaváčová

Picture_2_copy_copy

Naše plánky vám nabízejí možnost přetvořit prostor koupelny, velikostí odpovídající bytovému jádru v panelovém domě, ale stejné možnosti mají i malé prostory v dalších domech.

V paneláku je nutné začít vybouráním původního umakartového jádra. V tom případě musíte počítat s tím, že zděné nebo sádrokartonové stěny budou vždy silnější než stěny původní, takže při zachování stejného prostoru si koupelnu a WC vlastně zmenšíte.

Ze zkušeností s našimi proměnami víme, že většinou je možné prostor koupelny po vybourání zvětšit posunutím některé z příček –nejčastěji do kuchyně nebo do chodby. Právě s rozšířením do chodby počítají naše plánky.

Při nových řešeních panelákových bytových jader zpravidla nebudete moci zcela vyhovět dnes požadovaným normám pro ideální manipulační prostory kolem zařizovacích předmětů. Nabízíme řešení, jak místnost přizpůsobit tak, aby vyhovovala běžnému užívání a abychom i v menším prostoru získali funkční a praktickou koupelnu.

Někdy je už při stavbě vhodnější předzdít před panelovou stěnu ještě jednu zděnou nebo sádrokartonovou, pro snadnější vedení instalace.

V koupelnách v bytech nebo domech s vlastním bojlerem na ohřev teplé vody můžete získat více prostoru, když bojler přesunete např. do sklepa, na půdu nebo do komory.